Nabité prázdniny české reprezentace

21.07.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Česká golfová federace uveřejnila na svém webu přehled reprezentačních startů na akcích po Evropě. Do konce srpna budou naši hráči reprezentovat Českou republiku na šesti akcích v  Anglii, Francii, Rakousku, USA  a na turnaji European PGA doma.

(čgf)  David Procházka a Martin Příhoda dnes odehráli 1. kolo Carris Trophy v Anglii, kam odjeli na své náklady. David s výsledkem 75 ran (+2), Martin hrál 79 ran (+6). Carris Trophy je otevřené mistrovství Anglie na rány pro chlapce do 18 let a letos se hraje na hřišti Golf Clubu Moor Park (par 73) od úterý 21. do čtvrtka 23. července. Startuje 132 hráčů. Po dvou kolech je cut pro 40 nejlepších, ve čtvrtek se najednou odehrají dvě finálová kola.

Výsledky obou našich hráčů na Carris Trophy v Anglii můžete sledovat zde.

Ve čtvrtek 23. července začne v Paříži European Young Masters –  prestižní tříkolový turnaj na rány pro hráče a hráčky do 16 let, o němž píšeme na jiném místě tohoto webu. Každá evropská federace na tento turnaj může vyslat maximálně dva hráče a dvě hráčky. Česká golfová federace nominovala Daniela Suchana, Aleše Procházku, Kláru Spilkovou a Karolínu Vlčkovou.

Hru našich reprezentantů na European Young Masters v Paříži můžete od čtvrtka 23. do soboty 25. července sledovat zde.

 

Na přelomu července a srpna, konkrétně od čtvrtka 30. července do neděle 2. srpna, se v Čeladné odehraje turnaj PGA European Tour s názvem Moravia Silesia Open 2009. Na turnaji budou jako amatéři startovat juniorský mistr ČR Jan Ryba, dorostenecký mistr ČR Jiří Korda, dva přední čeští reprezentanti David Procházka a Michal Pospíšil a také Stanislav Matuš, kterého nominoval jeho domovský klub v Čeladné. David Procházka a Michal Pospíšil si hrací karty na tento turnaj vybojovali dobrými výsledky na mezinárodních akcích včetně nedávného ME družstev dorostenců v Holandsku.

Turnaj Moravia Silesia Open 2009 ze série PGA European Tour budete moci sledovat zde.

 

Ve shodném termínu s turnajem PGA European Tour v Čeladné se na zřejmě nejlepším hřišti v Rakousku – v GC Schloss Schönborn – bude hrát Mezinárodní mistrovství Rakouska na rány. Česká golfová federace na tento šampionát nominovala Aleše Procházku, Martina Příhodu, Daniela Suchana, Kateřinu Krásovou a Kláru Spilkovou.

Výsledky české reprezentace v Rakousku budete moci sledovat zde.

 

Momentálně největší talent a naděje českého golfu Klára Spilková z GC Erpet Praha bude v polovině srpna reprezentovat Evropu v utkání proti Spojeným státům. Na základě letošních skvělých mezinárodních výsledků byla Klára nominována do dvanáctičlenného výběru Evropy pro Ping Junior Solheim Cup 2009, který se bude hrát 18. a 19 srpna v americké Auroře ve státě Illinois.

Turnaj Ping Junior Solheim Cup 2009 budete moci sledovat zde.

 

Ve druhé polovině srpna se budou hrát individuální Mistrovství Evropy mužů a žen 2009. Na  ME mužů do Francie (GC Chantilly) zamíří David Procházka, hrát se bude ve dnech 19. až 22. srpna. Na Mistrovství Evropy žen do Švédska (GC Falsterbo) ve dnech 26. až 29. srpna pojednou Klára Spilková a Karolína Vlčková.

Odkazy na ME mužů a žen ve Francii a Švédsku najdete zde.