Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Na Zbraslavi se finišuje

24.10.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Prvních pět hotových jamek si mohli pozvaní novináři a hosté zahrát na hřišti Prague City Golf ve Zbraslavi. Hřiště vzniká ve  spolupráci Alexe Čejky a architekta Jeremy Forda a celá osmnáctka bude hratelná na jaře. Hřiště je skotského typu s neobvykle tvarovaným povrchem.

 

Zbraslavský rezort  bude po dokončení semiprivátním hřištěm v, což znamená orientaci především na členskou základnu, která dnes čítá 94 členů. Klub je koncipován jako mistrovské hřiště s ambicí hostit turnaje nejvyšší úrovně.  Greeny na zdejším hřišti jsou veliké a členité, jsou inspirovány  linksovými hřišti ve Skotsku a Irsku. Budou mít velikost od 450 do 2.000 čtverečních metrů.  Charakteristikou hřiště jsou neobvyklé terénní zuby a červený písek kolem vodních ploch. 

Hřiště bude mít prvotřídní zázemí s klubovnou, proshopem, restaurací a enotékou, nepočítá se s ubytováním. Již nyní jsou na Zbraslavi dva simulátory. 

 Chloubou Prague City GC bude Čejkova Logical Golf Academy. Projekt akademie představil Tomáš Slavíček – ředitel akademie. Rozsáhlý projekt výchovy dětí od 6 do 18 let  slibuje vysokou pedagogickou úroveň. Již nyní jsou na Zbraslavi k vidění mladí jihoafričtí trenéři, kteří budou pod dohledem Alexe Čejky od jara 2009 učit golf děti zatím z nejbližšího okolí, škol a gymnázií, samozřejmě v anglickém jazyce. Celá akademie je postavena na spolupráci s víceletým gymnáziem Oty Pavla s rozšířenou výukou angličtiny a se základní školou v Lipencích.

 

Z archivu Golf.cz:    ….. Reportáž z položení základního kamene 2004 …… Reportáž ze zahájení 2006 …… Alex Čejka a Logical Golf 

Odkazy: …..  Informace o klubu ….. Hřiště na satelitní mapě (mapa je starší a zobrazuje rozpracovanost)

foto: Ivan Paggio a Antonín Krčmář