Na Slovensku mají 6parovou jamku, která nemá v Evropě obdoby

26.03.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Jamka číslo 15 na hřišti Legend Course v Penati Golf Resortu v Senici se bude při letošním D+D REAL Slovakia Challenge hrát jako 6par.

Nejdelší jamka na evropských golfových hřištích dlouhá 716 metrů byla Garym Butlerem, zástupcem European Tour, schválena pro červencový turnaj EuropeanChallenge Tour.

Při loňském prvním ročníku se hrála jako 5par s délkou 493 metry a byla výsledkově druhou nejlehčí jamkou na hřišti. Letos už se natáhne do plné vzdálenosti, jak byla původně designována společností Jacka Nicklause.

„Došli jsme k tomu na základě hodinové debaty s ředitelem turnaje Garym Butlerem. Jamka je unikátem v Evropě a teď se stává unikátem i v rámci profesionálních turnajů,“ říká David Trunda, ředitel promotérské společnosti Relmost.

6parová jamka nemá nikde na turnajích EuropeanChallenge ani European Tour obdoby. Zároveň se pro turnaj stane z 5parové 11. jamky pouze 4par. Loni na ní padlo neuvěřitelných 39 eaglů! Zůstane tak zachovaný celkový par 72.

Zajímavosti:

Za nejdelší jamku na světě je považován 7par na hřišti Satsuki Golf Club Sano v Japonsku, který měří 881 metrů.

V USA patří k nejdelším jamkám dvanáctka par 6 na hřišti Meadow Farms Golf Course ve Virginii. Má 769 metrů a je dvakrát delší než karlštejnská osmnáctka.

A když jsme u těch rekordů, podívejte se, jak se hraje s nejdelší golfovou holí na světě:

Více o golfových NEJ najdete ZDE

Druhý ročník D+D REAL Slovakia Challenge se uskuteční od 9. do 12. července. Turnaj má dotaci 165 tisíc Euro.

 

.