ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Na Slovensku mají 6parovou jamku, která nemá v Evropě obdoby

26.03.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Jamka číslo 15 na hřišti Legend Course v Penati Golf Resortu v Senici se bude při letošním D+D REAL Slovakia Challenge hrát jako 6par.

Nejdelší jamka na evropských golfových hřištích dlouhá 716 metrů byla Garym Butlerem, zástupcem European Tour, schválena pro červencový turnaj EuropeanChallenge Tour.

Při loňském prvním ročníku se hrála jako 5par s délkou 493 metry a byla výsledkově druhou nejlehčí jamkou na hřišti. Letos už se natáhne do plné vzdálenosti, jak byla původně designována společností Jacka Nicklause.

„Došli jsme k tomu na základě hodinové debaty s ředitelem turnaje Garym Butlerem. Jamka je unikátem v Evropě a teď se stává unikátem i v rámci profesionálních turnajů,“ říká David Trunda, ředitel promotérské společnosti Relmost.

6parová jamka nemá nikde na turnajích EuropeanChallenge ani European Tour obdoby. Zároveň se pro turnaj stane z 5parové 11. jamky pouze 4par. Loni na ní padlo neuvěřitelných 39 eaglů! Zůstane tak zachovaný celkový par 72.

Zajímavosti:

Za nejdelší jamku na světě je považován 7par na hřišti Satsuki Golf Club Sano v Japonsku, který měří 881 metrů.

V USA patří k nejdelším jamkám dvanáctka par 6 na hřišti Meadow Farms Golf Course ve Virginii. Má 769 metrů a je dvakrát delší než karlštejnská osmnáctka.

A když jsme u těch rekordů, podívejte se, jak se hraje s nejdelší golfovou holí na světě:

Více o golfových NEJ najdete ZDE

Druhý ročník D+D REAL Slovakia Challenge se uskuteční od 9. do 12. července. Turnaj má dotaci 165 tisíc Euro.

 

.

Počet přečtení: 3 087
Komentáře
 • Jackdaniel napsal:

  Souhlasím, že by mělo jít spíše přemýšlení a citu trefit míček co nejblíže k jamce, než si hrát na ranaře a pálit míček co nejdál to půjde.

 • Rich napsal:

  Komu to slouží?
  Dle mého názoru jenom pro zviditelnění hřiště. A co přijde příště? Snad sedmi nebo osmi par? A amatér si tam zahraje deset a bude spokojený? Dle mého názoru je třeba spíše jamky zkracovat a jamky dělat těžší než je prodlužovat.

 • Yamic napsal:

  Tahle jamka ma dvojici odpalist pro PAR 6 a PAR 5, pry zalezi na poradateli ktera se hraje na turnaji a nebo pokud jdete jamku pro zabavu, asi kazdy zkusi jak chutna sestiparova jamka. Loni na turnaji jsem mel to stesti si ji zahrat z sestkovejch odpalist v paru. Obecne Penati je hezke hriste.

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017