Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

NA ŠESTÝ POKUS VÍTĚZÍ ZÁPAD!

05.10.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Západ to dokázal! Po pěti porážkách v Bechyni, Štiříně, Semilech, Cihelnách a Slavkově zvítězil nad výběrem Východu v Darovanském dvoře. Poprvé. Na nádherném poháru pro vítězný tým budou vyryta jména Martin Bešta, Dominik Hart, David Kaplan, Jiří Němeček, Petr Němeček, Petr Nič, Ondřej Lébl, Lukáš Tintěra a Jan Zedníček.

Pátek 3. října 2003
Rozcvička přinesla rekord hřiště

Šestý ročník utkání mezi devítičlennými výběry Východu ČR a Západu ČR začal v Darovanském dvoře v pátek 3. října odpoledne turnajem pro hosty, který podpořila Komerční banka. V něm nastoupili také hráči obou výběrů a vedli si skvěle. Petr Němeček z Golf Clubu Erpet Praha vytvořil 68 údery nový rekord darovanského hřiště! Jen o ránu zpět zůstal letošní mezinárodní mistr ČR ve hře na rány Petr Nič z Golf Clubu Praha. Třetí nejlepší výsledek zaznamenal Pavel Korda z Park Golf Clubu Ostrava – 70. Dařilo se i hráčům pozvaným Komerční bankou. Řada z nich využila ideálního počasí ke snížení svých handicapů. Páteční program byl uzavřen večerním setkáním hostů s hráči obou výběrů a představiteli České golfové federace v čele s prezidentem JUDr. Milanem Veselým.

Sobota 4. října 2003
Totální útok Západu

Dlouho očekávané utkání Východ vs. Západ bylo oficiálně zahájeno v 8,30 hod. ráno čtyřmi klasickými čtyřhrami na jamky. V nich se za silného deště postupně střetly tyto dvojice Východu a Západu: Martin Vancl a Robert Schovánek proti Lukáši Tintěrovi a Janu Zedníčkovi, Roman Svoboda a Alan Babický proti Petru Ničovi a Petru Němečkovi, Marek Růžička
a Petr Václav proti Ondřeji Léblovi a Davidu Kaplanovi a konečně Viktor Skalle a Pavel Korda proti dvojici Martin Bešta a Jiří Němeček.
V sestavě Východu dopoledne nehrál Jiří Holý, v sestavě Západu Dominik Hart. Očekával se vyrovnaný souboj, ale kormidelníci Západu Pavel Drda, Prokop Sedlák a Jaroslav Kunzl měli mnohem šťastnější ruku v nasazení dvojic. Všechny čtyři jejich foursomy totiž zvítězily a stanovily úvodní skóre utkání na 4:0 pro Západ!

Odpoledne už za slunečného počasí utkání pokračovalo čtyřmi čtyřhrami na rány. Kapitán Východu Jiří Kodeš a jeho asistent Vladimír Junek nechali odpočívat Petra Václava a do hry postavili Jiřího Holého. V týmu Západu naopak nehrál Ondřej Lébl a šanci dostal mladičký Dominik Hart. Západ neměl důvod vítěznou sestavu z rána měnit a vsadil znovu na sehrané
a vyhovující si dvojice, v sestavě Východu naopak pod tlakem nepříznivého skóre nezůstal kámen na kameni. Střetly se tudíž následující dvojice Východu a Západu: Robert Schovánek s Markem Růžičkou proti Jiřímu Němečkovi a Martinu Beštovi, Martin Vancl s Pavlem Kordou bojovali proti dvojici Lukáš Tintěra a Jan Zedníček, Alan Babický s Viktorem Skallem poměřili síly s Davidem Kaplanem a Dominikem Hartem, Roman Svoboda s Jiřím Holým vyzvali Petra Niče a Petra Němečka. Západ však byl znovu lepší – ze čtyř odpoledne nabízených bodů získal 2,5, zatímco Východ jen 1,5 bodu. V barvách Východu zvítězila jen dvojice Roman Svoboda a Jiří Holý, půl bodu vydřel pár Alan Babický a Viktor Skalle.

Hráči Západu jako by nebrali na zřetel, že v minulých pěti ročnících této české obdoby Ryder Cupu byl Východ neporazitelný, a před devíti nedělními dvouhrami na rány si vytvořili obrovský náskok. Po první dnu utkání vedli 6,5:1,5 bodu a jen zázrak je mohl připravit o historicky první vítězství.

Neděle 5. října 2003
Sladký triumf

První říjnová neděle se probudila do deštivého, pošmourného a hodně studeného rána. Počasí, říká se, že by psa nevyhnal. Golfisté však neměli na vybranou. Utkání Východ vs. Západ vrcholilo devíti dvouhrami na rány, v nichž proti sobě nastoupily tyto dvojice: Robert Schovánek a Jiří Němeček, Roman Svoboda a David Kaplan, Jiří Holý a Lukáš Tintěra, Alan Babický a Petr Nič, Martin Vancl a Jan Zedníček, Pavel Korda a Petr Němeček, Marek Růžička a Martin Bešta, Petr Václav a Dominik Hart, Viktor Skalle a Ondej Lébl. V teple hotelu či restaurace nezůstali ani členové realizačních týmů, ředitel utkání Karel Vopička a rozhodčí Václav Janoušek a Karel Kepl. Všichni byli zvědavi, zda se hráčům Východu podaří zatím jednoznačný vývoj utkání ještě zdramatizovat. Ačkoliv počasí špičkovému golfu nepřálo, k vidění bylo po celé dopoledne opravdu hodně. Skvělé rány z neuvěřitelně obtížných pozic stejně jako nečekaná selhání na grýnech. První dvouhra obsazená dvěma předními českými profesionály přinesla napínavý a vyrovnaný souboj, z něhož o jednu ránu vyšel vítězně Robert Schovánek (73). Roman Svoboda (72) proti Davidu Kaplanovi potvrdil roli jedničky Východu a zvítězil o pět úderů. Jiřímu Holému se v zápase proti Lukáši Tintěrovi (74) vůbec nedařilo a prohrál o 16! úderů. Vzápětí Alan Babický těsně o dva údery podlehl Petru Ničovi (73). Naděje Východu ještě oživil Martin Vancl (72), který o 9 úderů porazil Jana Zedníčka, ale brzo vzaly za své. Petr Němeček (77) totiž podle očekávání porazil Pavla Kordu o čtyři rány a dal zaslouženému vítězství Západu definitivní jistotu! Zbylé tři dvouhry byly po dohodě kapitánů
a ředitele turnaje Karla Vopičky předčasně ukončeny a každý z hráčů si připsal půl bodu. Západ ČR porazil Východ ČR 11:6 bodům.

Tradice bude pokračovat

Sláva vítězům, čest poraženým! Sedmé utkání Východ ČR vs. Západ ČR se bude hrát od 8. do 10. října 2004. Hostitelem bude tentokrát severočeský Malevil.