Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Na Oaks Prague se už hraje

06.09.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Oaks Prague

Oaks Prague

(Oaks – Lenka Tučková Rogerová) Dlouho očekávané golfové hřiště PGA National Czech Republic otevřelo první devítku do testovacího provozu. Golfisté si na něm letos zahrají pouze na pozvání a těšit se můžou na prvotřídní hrací povrch a jedinečné standardy služeb společnosti Troon. Jediné hřiště v České republice s licencí PGA National je součástí rozsáhlého developerského projektu Oaks Prague a je umístěno jihovýchodně od Prahy.

PGA National slibuje špičkový golfový zážitek, kterému se nevyrovná žádný jiný klub v regionu. Nejmodernější golfové hřiště v České republice navrhuje světoznámý architekt Kyle Phillips a je průkopníkem environmentálně udržitelného golfového designu. PGA National Czech Republic provozuje Troon Privé, tato divize soukromých klubů Troon patří mezi světové lídry ve správě golfových hřišť, s více než 500 špičkovými hřišti po celém světě. Troon Privé přináší PGA National Czech Republic svou pověst nejkvalitnějších herních povrchů, fantastických služeb hostům a bezkonkurenčního vybavení.

Výstavba hřiště probíhá dle nejpřísnějších golfových norem americké golfové asociace (USGA), která splňuje kritéria PGA, a standardů provozovatele Troon Privé. Začátkem září zahájilo hřiště v Oaks Prague testovací provoz první devítky. Golfisté si zahrají na severní části hřiště od 13té do 3tí jamky. Hřiště je zasazeno do malebné středočeské přírody a do bezprostřední blízkosti lesů a rybníků, díky nimž nabízí golfistům unikátní zážitek ze hry. Zázemí pro golfisty je připraveno v novém Oaks pavilonu, kde si mohou vychutnat občerstvení na venkovní terase, zakoupit značkové PGA National golfové vybavení i oblečení nebo golfové členství na rok 2020.

PGA National Czech Republic dále pokračuje ve výstavbě druhé devítky. Ta bude kompletně dokončena na podzim roku 2020 spolu s renovací Nebřenického zámku, kde bude umístěna nová golfová klubovna. Zámek prochází pečlivou rekonstrukcí dle návrhů architekta Johna Pawsona a nabídne stylové prostory pro obchod, šatny, kavárnu pro golfisty, bar a restauraci s venkovními terasami a výhledem na golfové hřiště.

Privátní prohlídku či pozvání na golfové hřiště PGA National Czech Republic lze zajistit prostřednictvím ředitele golfu, Paula Dennise, na emailu pdennis@oaksprague.cz.

O společnosti Troon
Společnost Troon se svým hlavním sídlem v arizonském Scottsdale je největší světovou společností v oblasti správy golfových objektů. Ve svém portfoliu má přes 500 golfových hřišť. Specializuje se také na správu rezidenčních komplexů, soukromých klubů, správu nemovitostí a další podobné aktivity. Své portfolio dělí na třídy Troon Golf, Honours Golf a Troon Privé, které zahrnují 45 federálních států a 32 zemí. Kromě toho je 67 míst spravovaných společností Troon se 87 golfovými hřišti zahrnuto v hodnocení nejlepší 100 v mezinárodních i národních publikacích.
Společnost Troon International se sídlem v Ženevě a Dubaji má za úkol rozšiřovat působnost společnosti Troon po celém světě. Rychle rostoucí divize v současné době zahrnuje 50 golfových hřišť ve 23 zemích včetně Anglie, Skotska, Španělska, Norska, Spojených Arabských Emirátů, Austrálie, Jižní Koreje a České republiky a do budoucna plánuje další růst ve všech regionech.
Více informací najdete na www.troon.com

O Kyle Phillips Golf Course Design
V roce 1997 založil Kyle Phillips mezinárodní servisní společnost zaměřenou na design golfových hřišť, Kyle Phillips Golf Course Design, se sídlem v Granite Bay v Kalifornii. Filozofie designu Kylea Phillipse vychází z přesvědčení, že golfová hřiště by měla mít svůj vlastní charakter a osobitost odvozenou z existujících přirozených rysů krajiny, stejně jako z její polohy a historie. Tam, kde přírodní golfové prvky chybí, ukázal Kyle Phillips jedinečnou schopnost vytvářet přirozeně působící tvary. Kyle Phillips navrhl hřiště na všech kontinentech. Patří mezi ně i čtyři zahrnuté v mezinárodních publikacích jako nejlepší 100 – Kingsbarns ve Skotsku, California Golf Club v USA, South Cape v Jižní Koreji a Yas Links ve Spojených arabských emirátech.
Více informací najdete na www.kylephillips.com

PGA National a udržitelnost
Golfové hřiště PGA National Czech Republic je zapojeno do programu On Course® mezinárodní organizace GEO Foundation a usiluje o certifikaci GEO Certified® za udržitelnost. Jako jediné hřiště s licencí PGA National Czech Republic se tak zavázalo rezidentům k ochraně a zlepšení okolní přírody, hospodaření se zdroji a k podpoře komunit.
Více informací najdete na www.sustainable.golf

Odkazy:  Oaks Prague   Hřiště na satelitní mapě