LET na Dýšině: cut pro dvě Češky

18.06.2016 | pga.cz | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Stacey Keating

Stacey Keating

(pga.cz) Ladies European Tour – Tipsport Golf Masters, Dýšina (17. – 19.6.2016)

Sobota – 2.kolo
Nemocná Klára Spilková nastoupila i do druhého kola. Cesta ze Spojených států, angína, zima a déšť v prvním kola silně poznamenaly hru české hráčky. Doktoři jí zakázali start, neposlechla. Jako profesionálka nechtěla zklamat promotéra, sponzory, diváky a chtěla se jim ukázat. V obou kolech hrála 74 ran a zůstala pět ran od možnosti postupu, na 101. místě (+5).

Lucie Hinnerová také nepostoupila, umístila se na 105. místě se skore 72,72 +7.
Eva Koželuhová skončila na 126. místě výsledkem 78,76 +12.

Profesionálky cutem neprošly, ale turnaj získal tolik žádanou českou stopu. Historicky druhou a třetí českou amatérskou hráčkou, které prošly cutem na Tipsport Golf Masters jsou Karolína Vlčková a sedmnáctiletá Sára Kousková.
Vlčková zahrála v druhém kole parádní výsledek, čisté tři birdie, 68 ran, tři pod par. S celkovým skore -2, je na 24. místě. Sára Kousková hrála 72 a 71 ran a přenocuje na 52. místě (+1).
Jeden úder od postupu zůstala loni úspěšná amatérka Kateřina Vlašínová.

Vede Australanka Stacey Keating (-10) před Dánkou Nanna Koerstz Madsen (-9) a švýcarskou amatérkou Albane Valenzuela (-8).

Pozice českých hráček po druhém kole:

Hracky2Kolob

 Leaderboard

Odkazy:Golf Park Plzeň  … Hřiště na satelitní mapěStránky turnajeStránky turnaje LETStránky Kláry SpilkovéStránky Lucie HinnerovéFB Kláry SpilkovéFB Lucie Hinnerové … Archiv záznamů ČT 2015

.