Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Na českých hřištích přibudou další školení maršálové

17.06.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Třetí turnus školení maršálů golfových hřišť proběhl v Golf Clubu Hostivař. Dalších patnáct maršálů bude na českých hřištích  společným způsobem udržovat chod hry a chování hráčů.   Absolventi  třetího běhu  rozšířili počet kvalifikovaných maršálů na šest desítek. Kurzy pořádá Národní institut golfového vzdělávání pod záštitou ČGF.

 

Dalším příspěvkem  k odstranění neduhů na golfu jakými jsou pomalá hra, nevhodné chování a oblečení hráčů,  je třetí turnus školení maršálů podle jednotné metodiky. Dalších patnáct maršálů je vyškoleno k řešení běžných i neběžných situací na hřišti v souladu s pravidly golfu a zájmy hřiště.

Národní institut golfové vzdělávání využívá ke školení maršálu těch nejlepších odborníků, kteří jsou na našem území k dispozici.
Jedním z lektorů prvního turnusu je  Michael Jon, mezinárodní rozhodčí a  rozhodčí české PGA.  Jon patří k nejpovolanějších odborníků v oboru  pravidel, průběhu špičkových turnajů  a řešení nejzapeklitějších situací na hřišti.

Druhým lektorem je Ivan Mareš, karlštejnský maršál, zralý muž s obrovskou praxí na nejvytíženějším hřišti východní Evropy, civilní profesí odborník na mezilidskou komunikaci.

Většina absolventů kurzu je zároveň rozhodčím ČGF. Certifikovaný maršál má předpoklady být na hřišti autoritou, umět zvládnou téměř všechny situace.
Takový maršál zrychlí průchod hřištěm hráčů turnaje nebo běžných denních hráčů. Pro hráče na hřišti bude vždy řešením nikdy problémem. Má takt a diplomacii, zná provozní řád, pravidla a místní pravidla hřiště. Jeho přítomnost bude výrazně kvalifikovat úroveň  hřiště a zlepší majiteli jeho výnosnost.

„věříme, že školení maršálů je jedním z  příspěvků ke kultivaci golfového prostředí,“  řekl jménem Národního institutu golfového vzdělávání Jaroslav Kunzl,  ředitel pořadatelské Czech Golf Consulting.
 

Odkazy:  ….. Národní institu golfového vzdělávání …… GC Hostivař  ….. První školení maršálů v Telči