Na Casa Serena vyhrál Marc Farry

13.09.2012 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Marc Farry

Golfový turnaj Casa Serena Invitational Pro-Am se uskutečnil na hřišti na Roztěži u Kutné Hory, za účasti deseti golfistů European Senior Tour a také domácího profesionála Jiřího Seiferta.

Akce hraná jako texas scramble s vyrovnáním přivítala téměř čtyřicítku amatérských hráčů, kteří díky systému hry s nejlepším míčem měli možnost být v neustálém kontaktu se svým profesionálem.

„Není to sice turnaj, na který jsme byli čtyři roky zde na Casa Serena zvyklí, ale tento formát je skvělý a k hráčům přátelský. Dnešek jsme si skvěle užili,“ řekl Angličan Andrew Murray, který se po zrušení turnaje European Senior Tour ujal organizace akce z hlediska hráčské účasti.

„Nikdo z hráčů, které jsem kontaktoval, mi neřekl ne. Každý se sem chtěl vrátit, protože je to úžasné místo a hřiště,“ dodal vítěz European Open z roku 1989, který na Roztěž přivezl i svého syna Toma, jenž se bude pokoušet projít Q-school na European Tour.

Casa Serena Invitational Pro-Am bylo slavnostně zahájeno ve středu večer v kutnohorské galerii GASK v kulisách výstavy Europa Jagellonica a za účasti starosty města Ivo Šance. Večer čekalo golfisty barbecue na zámku na Roztěži.

Ve čtvrtek se umoudřilo počasí, takže většina turnaje proběhla ke spokojenosti účastníků bez deště. „Jsme rádi, že jsme mohli dohrát osmnáct jamek, i když byla tu i krizová varianta s devíti,“ připomněl Andrew Murray, který se svým týmem skončil druhý.

Jasnými vítězi se stali hráči pod vedením francouzského profesionála Marka Farryho. „Je to korunovace skvělých dvou dní tady v Česku, v místě, které mi tolik připomíná Francii. Jsem nadšený nejen naším vítězstvím, ale také zdejší atmosférou a pohostinností,“ dodal Farry.

Na Casa Serena byla podle zakladatelky Maureen Chang stvořena nová tradice. „Takový úspěch turnaje jsem nečekala. Jsme všichni unešeni podporou zahraničních profesionálů, kteří se sem znovu vrátili, a věřím, že to nebylo naposledy,“ řekla Maureen Chang. „Naše hřiště je sice privátní, ale zároveň otevřené všem, kdo mají stejnou filozofii a náhled na golf.“

Čeněk Lorenc – Casa Serena