Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

MUŽI LÍŠNICE A ŽENY ERPETU MISTRY ČR 2004 NA SIMULÁTORECH

19.02.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Překvapení přichystalo družstvo Líšnice pro několik desítek přihlížejících v nedělním odpoledni v Čechii. Tam totiž zvítězilo nad favorizovaným domácím týmem a připsalo si titul Mistra republiky v soutěži družstev na FSG.V průběhu tohoto víkendu se jako již tradičně na simulátorech v obou pražských indoorech konalo 7. Mistrovství ČR družstev. Sobotní kvalifikací se do závěrečného finále v Čechii probojovaly týmy Štiřína, Motola, Čechie a Líšnice. V semifinálových bojích se hrálo tak jako i v předchozích kolech na náročném hřišti Belfry, které velmi důkladně prověřilo schopnosti hráčů. Čtyřčlenná družstva hrála v semifinále na jamky, vždy dva singly a jeden foursome.
V úvodních soubojích mužských týmů proti sobě nastoupili družstva Čechie a Štiřína. Zde favorizované domácí štiřínští řádně potrápili, když rozhodující bod získal Alan Babický až na první jamce rozehrávky v souboji s Petrem Václavem. Do finále tak se štěstím postoupila Čechie.
V druhém semifinále zvítězila Líšnice nad družstvem z Motola přesvědčivě 3-0 a také ona si zajistila účast ve finále. Na pražský Motol a Štiřín tak zbyl pouze souboj o bronzové medaile. Ty si nakonec z Čechie odváží Motol, který zvítězil v poměru 2-1.
Finálový souboj byl s napětím očekáván. Překvapivý účastník vyvrcholení mistrovství Líšnice šel do souboje ve složení Ondřej Lébl, Lukáš Lízánek, Květoslav Strachota a Luboš Hakl. Prvně dva jmenovaní byli nasazeni do singlů, kde jim soupeři byli Roman Svoboda a Alan Babický. Martin Peterka a Jiří Holý si pak zahráli foursome se zbylými protivníky.
V souboji Lébl – Svoboda se více dařilo nejlepšímu českému hráči a zvítězil 3/2. První bod na stranu favorita tak byl přidán. V druhém singlu se rozhodovalo až na poslední jamce. Těžká osmnáctka se zle nevyvedla Alanovi Babickému, který zde zahrál dvakrát do autu a tím se pochopitelně vítězem tohoto souboje stal Lukáš Lízánek 1/0. Diváci se tak přesunuli k foursomu, kde se mělo rozhodnout o titulu. Také tento zápas musel najít rozluštění až na poslední jamce. Peterkův drajv totiž zamířil do vodní překážky a ani následné „záchranné práce“ se nepodařily. Rozhodující druhý bod pro zisk titulu Mistra republiky tak získala dvojice Strachota-Hakl. Zklamané tváře hráčů Čechie silně kontrastovaly s radostným týmem Líšnice. Ta překvapivě, ale po tuhém boji získala letošní titul Mistra ČR v soutěži družstev na FSG.

Trochu v ústranní se odehrával finálový souboj žen. Bronzové tentokráte skončily dívky ze Štiřína, které na finálový souboj nedosáhly. V tom se utkaly družstva Erpetu a Líšnice. Úspěšnějšími se nakonec ukázaly být hráčky z Erpetu, které obhájily loňský titul a z Čechie si odnášejí pohár Mistryň ČR pro letošní rok.