Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Muirfield Village a Prezident Cup v roce 2013

04.06.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Presidents CupHřiště Jacka Nicklause v Dublinu ve státě Ohio bude mít zřejmě další privilegium. Muirfield Village, dějiště každoročního turnaje Memorial bude mimo jiné v roce 2013 hostit Presidents Cup. Oznámili to v úterý organizátoři turnaje.

Dva z organizátorů, kteří vědí o budoucích plánech, zůstali v anonymitě, protože ještě nic nebylo oficiálně oznámeno. Jack Nisklaus měl ještě společně s PGA Tour komisařem organizovat tiskovou konferenci ve středu na Memorialu, ale ta se nekonala.  

Na Muirfield Village se v roce 1987 konal Ryder Cup a o rok později Solheim Cup. Vice president pro komunikace PGA Tour, Ty Votaw, se k věci zatím odmítl vyjádřit.  

Bylo by to již třetí americké hřiště, které by hostilo událost, která se koná každý druhý rok. Turnaje se účastní americký tým a tým mezinárodních hráčů odkudkoliv ze světa, jen ne z Evropy. V minulosti se událost čtyřikrát konala na hřišti Robert Trent Jones Golf Club v Severní Virginii a před rokem na Harding Parking v San Franciscu.

V roce 2011 se bude turnaj hrát na australském hřišti Royal Melbourne. Doposud byl kapitánem Amerického týmu Jack Nicklaus, který ale po vítězství Američanů v roce 2007 oznámil, že je čas, aby někdo po něm práci převzal.  

Nicklaus, jehož 18 majorů je dosud nepřekonaných, se zasadil i o konání Ryder Cupu na svém hřišti v roce 1987, i když zrovna v tomto roce vyhráli evropští hráči poprvé na americké půdě. Turnaj v roce 2013 vypukne v prvním říjnovém týdnu.  

 

Aneta Zárubová

Aneta75L