Mistrovství světa Ski&Golf 2014

11.05.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

Jaerbyn, Miller a Bank

Čeští reprezentanti přivážejí z Rakouska opět čtyři medaile

V Rakouských střediscích Zell am See a Kaprun se o tomto víkendu 7. – 10. 5. 2014, konalo již jedenácté mistrovství světa v kombinaci ski&golf. Čeští reprezentanti vybojovali čtyři cenné kovy. V kategorii women obhájila loňské stříbro Eva Koželuhová, v kategorii pro class Petr Kabát bronzovou medaili, v kategorii mix pairs Eva Koželuhová společně s profesionálem Jiřím Jandou přivážejí poprvé do ČR nejcennější zlatou medaili a mezi seniory dobyl Josef Novák bronz.

Na start šampionátu se postavilo celkem 250 závodníků z 22 zemí a mezi nimi 25 z České republiky. Ani letos nechyběli ve startovní listině nositelé zvučných jmén, jakými jsou špičkoví lyžaři Bode Miller (USA), Patrik Jaerbyn (Švédsko) a Ondřej Bank.

Český reprezentant v alpských disciplínách Bank zajel v lyžařské části absolutně nejrychlejší čas 33,21 sekundy a zanechal za sebou na druhém a třetím místě Millera (33,42) a Jaerbyna (34,65).

V golfové části se však pořadí měnilo. Titul mistra světa v kategorii lyžařských a golfových pro nakonec získal Švýcar Claudio Blaesi s 89,20 bodu, na druhém místě skončil obhájce Jaerbyn (289,60) a třetí místo vybojoval Petr Kabát (295,72). Na desátém místě skončil golfový profesionál Jiří Janda (310,12).

V prestižní kategorii týmů, kde je konkurence rok od roku větší, Češi nedosáhli na medaili, avšak obhájili celkové čtvrté místo z 41 týmů. Družstvo se představilo ve složení Bank, Janda, Kabát, Jan Schovánek jun., Tomáš Vajcík.

Týmy celkově: 1. Absolut Immobilien 3, 2. Team Kutzbühel, 3. Mayer´s Team.

Absolutními vítězi v jednotlivcích na MS Ski&Golf 2014 se stal mezi muži Rakušan Oswald Hochfilzer (283,92 – čas lyže 35,73; golf 67+74) a u žen Švýcarka Charlotte Alran (297,80 b. – čas lyže 36,95; golf 76+74).

Umístění nejlepších českých reprezentantů v kategoriích:
Women: 2. místo Eva Koželuhová 325,68 (42,92; 77+77).
Pro: 3. místo Petr Kabát 295,72 (36,43; 74+76).
Junior: 6. místo Lukáš Doležal 320,84 (37,71; 89+81).
Main: 6. místo Vlastimil Štefl 307,56 (35,14; 84+83).
Mid: 12. místo Martin Beránek 320,12 (37,53; 85+85).
Senior: 3. místo Josef Novák 359,43 (44,87; 79+83).

Mistrovství České republiky Ski&Golf, které je jedno z mála organizovaných národních mistrovství vůbec v Evropě a na světě a předchází světovému šampionátu, bude v příštím roce vypsáno v termínu 11. – 12. 4. 2015. Čeští vítězové v jednotlivých kategoriích mají možnost reprezentovat na MS v Rakousku v polovině května 2015.