ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

České juniorky šesté na světě

02.10.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Golf Canada, Golf Association of Ontario, International Golf Federation – World Junior Girls Championship, Toronto, Canada (28.9. – 1.10.2014, časový posun -6 hodin)

České juniorky Kristýna Frýdlová, Karolína Kohoutová a Hana Ryšková skončily na prvním mistrovství světa na šestém místě. Takové umístění nelze nazvat  jinak než obrovský úspěch. Zvítězily dívky z USA před Švédskem a Kanadou.

Hana Ryškové se v individuálním hodnocení umístila na 7. místě (+3), Kristýna Frýdlová na 11. místě (+9). Bůhví, co se přihodilo jinak vynikající hráčce Karolíně Kohoutové. Turnaj se jí ani trochu nepovedl a v individuálním pořadí skončila na posledním místě (+70) .
Nejlepší hráčkou byla Američanka Mika Liu (-9).

 

Před mistrovstvím
Golf Canada, Golf Association of Ontario a International Golf Federation pozvaly Českou republiku na historicky první Mistrovství světa juniorek v golfu. Na zahajovací ročník byly pozvány hráčky čtrnácti zemí podle umístění na posledním Mistrovství světa v Turecku. Mistrovství se koná na přelomu září a října v kanadském Torontu.

Hostitelská země Kanada udělila navíc dvě divoké karty. První obdržela Česká republika, která se na MS v Turecku umístila na 15. místě. Česká golfová federace nominovala na mistrovství tři hráčky, jsou to: Kristýna Frýdlová, Karolína Kohoutová a Hana Ryšková. Výpravu povede kapitán reprezentace Petr Šavrda.

 

Odkazy: … Angus Glen GC .. Hřiště na satelitní mapěStránky mistrovství

Počet přečtení: 3 498
Komentáře
 • J.H. napsal:

  Zajimava jsou ovsem jmena viteznych Americanek: Khang, Yin a Liu.

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017