Filip Mrůzek zářil v Maroku

16.02.2015 | Jan Barva | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Filip Mrůzek

Filip Mrůzek skončil dělený druhý na pátém turnaji letošní série ProGolf Tour v Maroku. Turnaj s názvem Open Mogador se hrál od 11. do 13. února v marocké Essaouiře. Nejlépe zahrál první kolo, ze kterého přinesl čistých pět birdie, 67 úderů (-5). V druhém kole zahrál o sedm ran hůře, zapsal tři birdie, tři bogey a jedno double bogey, celkem 75 ran (+2). Třetí kolo Filipa Mrůzka zdobí eagle na 12. jamce, dále si připsal dvě birdie, čtyři bogey a kolo došel v paru. S celkovým výsledkem -3 obsadil v turnaji skvělé dělené druhé místo, tři údery za Francouzem Mathieu Lafon-Decottignies (-6).

V turnaji se prosadil další Čech Marek Nový, který skončil na 10. místě (70,70,75 -1). Třetí Čech Jan Cafourek neprošel cutem.

„S turnajem jsem samozřejmě spokojený,“ píše Mrůzek z Maroka. „T2 je super umístění. Měl jsem na to vyhrát. Poslední den byly opravdu těžké podmínky, takže 72 bylo dobré skore. Končil jsem bogey, bogey, což byla škoda. Na třinácté jamce ještě trojputt, poslední den to bylo skutečně těžké, malé zaváhání stálo hned ránu. Celkově jsem skončil -3 (67,74,72) a beru to jako úspěšný turnaj,“ vysvětluje český hráč.
„Bydlíme na pláži v krásném prostředí, v den volna jsme byli s klukama na čtyřkolkách, trochu legrace musí být. Jídlo je pořád stejné, ale člověk si zvykne. Na další dva turnaje odlétáme 25. února do Rabatu a budu makat dál. Ahoj a zdravím čtenáře Golf.cz,“ uzavřel Mrůzek svojí zprávu z Essaouiry.

Hřiště na satelitní mapěStránky turnajeFacebook Filipa Mrůzka

 

.