ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Moudrá Lorena radí

15.05.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Lorena OchoaPřed tím, než se mexická hráčka, Lorena Ochoa, vydala na svou profesionální dráhu, strávila dva roky na vysoké škole v Arizoně.  Při projevu po svém posledním kole zněla, jakoby si přála zůstat tam déle. Sama je přesvědčená, že mnoho mladých golfistek se do profesionálního golfu hrne zbytečně brzy. Podle Ochoy je vzdělání důležité. Myslí si, že by měli hráčky na školách zůstat déle.

Mladým golfistkám poradila, aby zvážili i případný diplom a dodala, aby si uvědomily: „LPGA tu bude stále, a tak není třeba nikam spěchat.“

 Výhoda vysokých škole je podle ní v tom, že se hráč na kariéru lépe připraví, víc se naučí a dostane diplom, díky kterému bude mít otevřené dveře i do jiných odvětví, než je golf. Zdůraznila také, že na golf musí být člověk i psychicky vyspělý, což se prý často podceňuje.

Michelle Wie je zářným příkladem, dělá oboje, golf i univerzitu a zdá se, že je poté, co začala studovat na Stanfordské univerzitě, vyrovnanější.

Podle Loreny, budou mít hráčky víc času na to, aby si uvědomily, co vlastně v životě stoprocentně chtějí. „Golf se dá hrát stále, člověk nemusí být hyper-mladý.“

Patnáctiletá Američanka, Alexis Thompson, která příští měsíc hodlá odstartovat svou profesionální kariéru, si její rady evidentně k srdci příliš nebere.

 

Aneta Zárubová

Aneta75P

Počet přečtení: 1 181
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017