Montgomerie bude chybět na British Open

12.07.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

British Open se letošní rok odehraje bez účasti Colina Montgomerieho. Příští týden se tak stane poprvé od roku 1989, poté co se skotský veterán vyřadil na turnaji Scottish Open. Bývalý evropský ryder-cupový kapitán potřeboval skončit na skotkském mistrovství na hřišti Castle Stuart, aby měl šanci nastoupit na Open, které se koná na hřišti Sandwich.

V jednu chvíli se vyšvihl do vedení po odehrání birdie na šesté jamce s parem 5. Nicméně, na krátké jedenácté jamce, což ho stálo jisté místo na Open. „Všechno šlo dobře, ale pak mi nějak došel dech, bylo to vždy moc krátké, jako bych spěchal. Takže to vidíte, mám příští týden volno,“ podotkl. 

Po dvou bogey na 13. a 14. jamce, Montgomerie zareagoval třemi následnými birdie, ale celkový výsledek 70 ran mu nestačil. Musí si nyní počkat na příští rok, kdy bude mít další šanci vyhrát Open.

Nejblíže, co se dostal osminásobný první muž evropského žebříčku vítězství svého domácího majoru, bylo v roce 2005. Tehdy skončil o pět ran druhý za Tigerem Woodsem na hřišti v St. Andrews. Od té doby se o vítězství usilovně snaží. „Nyní musíme začít znovu, to je vše co nám zbývá,“ dodal.

Montgomerie nakonec skončil s deseti ranami pod par, celkově s počtem 206 ran. Za dobu svého dvouletého působení jako kapitán Ryder Cupu spadl až na světovém žebříčku na 420. místo. Nyní se snaží dostat zpět do první padesátky a je na 285. místě.


Aneta Zárubová