Monstrum Phelps: Proměnil 47metrový putt!

11.10.2012 | Pavel Krejča | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Zrozen k vítězství! Fenomenální Michael Phelps (27) seknul s plaváním, ale už zase září. Tentokrát v golfu – na turnaji Alfred Dunhill Links Championship »potopil« 47metrový putt! Phelps, nejúspěšnější olympionik všech dob (získal celkem 22 medailí), mohl dál kralovat světovým bazénům, ale nekonečná dřina už ho nebavila a ztratil motivaci. Našel ji v golfu. Aby se v něm zdokonalil, učí se dokonce u Hanka Haneyho, bývalého kouče Tigera Woodse. A zdá se, že to přináší ovoce!

Puttoval téměř přes celý bazén
V rámci pro-am na turnaji European Tour se Phelps postavil s putterem k míčku a jamka od něj byla téměř stejně daleko jako protilehlá stěna závodního padesátimetrového bazénu, v němž získal nespočet triumfů.
Možná že mu to bliklo v hlavě a zapnul zabijácký instinkt. Odehrál míček a pak už s miliony diváků, kteří seděli doma u televize, s úžasem sledoval, jak po několika sekundách zapadnul do jamky. Zaznamenal tak eagle! „Byl to nejdelší putt, jaký jsem kdy hrál, ale když jsem se k němu postavil, tak jsem se cítil v pohodě. Nikdy na to nezapomenu,“ smál se Phelps.

Nejdelší televizní putt v historii
Jeho monster putt vybral komentátor stanice Sky Sports Ewen Murray jako ránu dne. „Brilantní!“ ocenil jeho počin profesionál Paul Casey, Michaelův parťák z flightu.
Bylo to neuvěřitelné a také rekordní. Phelps proměnil nejdelší putt vysílaný televizí v historii! Dosavadní maximum držel Terry Wogan z hřiště Gleneagles, kde jeho míček v roce 1981 ujel 33 metrů, než zmizel pod povrch greenu.
Kulka z Baltimoru, jak se plavcovi Phelpsovi říkalo, zahrála geniální úder na šesté jamce hřiště Kingsbarn (čtyřpar – 337 metrů). Jelikož má Phelps hendikep 16, všichni před jeho výkonem smekli.