Žebříček Czech PGA Tour 2012 uzavřen

11.10.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Filip Mrůzek

(freedrive) Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2012 čítala od května do října celkem devět skvěle obsazených turnajů ve třech zemích. Vedle české republiky zavítala nejprestižnější golfová série ve střední Evropě i na Slovensko a do Rakouska. U našich východních sousedů se hrálo ve Skalici a na Tálích a v Rakousku v Haugschlagu. Součástí sezóny byly tradičně i dva šampionátu profesionálů ve hře na jamky a na rány. Money List Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2012 nakonec ovládl Filip Mrůzek.

Ve prospěch Filipa Mrůzka rozhodla ohromná vyrovnanost jeho výkonů. Zúčastnil se všech devíti turnajů a jeho nejhorším umístěním byla devátá příčka v Haugschlagu. Dále dva turnaje vyhrál (Tále a Ropice), na třech skončil druhý, jednou třetí, čtvrtý a pátý. I proto odolal v úplném závěru při Kaskáda Grand Finále Czech PGA Tour náporu Stanislava Matuše. Filip Mrůzek se dostal na vedoucí pozici po třetím turnaji ve Skalici a už ji neopustil. V součtu všech turnajů nasbíral 443 975 Kč.

Právě Matuš dokázal zvítězit dokonce na čtyřech turnajích (Kunětická Hora, Sokolov, Haugschlag, Kaskáda), ale nevyhnul se i výkyvům. Ten největší jej potkal v Berouně, kde na něho zbylo až 39. místo. K tomu se dvakrát nevešel do elitní desítky. Přesto ale byl závěr Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2012 velmi dramatický. Kdyby na posledním turnaji Filip Mrůzek skončil dvacátý a horší, stal by se králem série Stanislav Matuš.

Třetí příčku uhájil na Kaskádě Martin Příhoda. V sezóně sice nevyhrál ani jeden turnaj, ale dařilo se mu pravidelně umisťovat mezi absolutní elitou. Hned za Příhodou se umístil nejlepší zahraniční hráč Ian Campbell z Walesu následován Maďarem Rolandem Hahnem. Oba si v sezóně připsali jedno turnajové prvenství. V přehledu vítězů ještě schází Petr Štrougal. Ostřílený profesionál triumfoval v Karlových Varech při šampionátu ve hře na rány.

Celkem Money List Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2012 eviduje 101 jmen. Je mezi nimi i 8 žen, z nichž na finančních prémiích nejvíce vydělala Denisa Sobotková (26. místo – 32 083 Kč).

 

Money List  Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2012 – Top 20

Kompletní Money List

 

.