MMČR středoškolských družstev

19.03.2016 | Alan Babický - Ingolf | publikováno v rubrice Novinky
A A A

037Mezinárodní mistrovství České republiky středoškolských družstev 2016 Aneb PB Středoškolský pohár slaví 10 let.

Letošní desátý ročník akce, která od svého vzniku nesla název PB Středoškolský pohár se blíží.

Počínaje letošním ročníkem se PB Středoškolský pohár se souhlasem  České golfové federace, která je zároveň jedním ze spolupořádajích partnerů, přejmenovává na Mezinárodní mistrovství České republiky středoškolských družstev. Desátý ročník se uskuteční na hřišti jednoho z hlavních partnerů akce, GC Mstětice, 25. května 2016. Program začíná registrací v 7.00 a povinným slavnostním nástupem družstev v 8.30.

Tříčlenná družstva reprezentující svou školu hrají postupným startem systémem na rány bez vyrovnání se dvěma nejlepšími výsledky na každé jamce.

Soutěž pořádá PB – Vyšší odborná škola a Střední škola managementu, s.r.o., tedy škola, kde byl v roce 2005 poprvé zaveden golf – nejen jako sport, ale i manažerská odbornost – jako nepovinný volitelný předmět. Autorem osnov a je Alan Babický a dodavatelem výukových a tréninkových služeb je společnost Ingolf s.r.o., která je spoluautorem konceptu a promotérem PB Středoškolského poháru.

Formát PB Středoškolský poháru neklade nároky na celkové skóre jednotlivce, ale na souhru týmu. Na každé jamce se hodnotí 2 nejlepší výsledky dosažené družstvem. Duchovní rodiče projektu, PhDr Dana Čapková, zřizovatelka spolupořádající školy, a Alan Babický, dodávají: „…jsme velmi potěšeni, že nám Česká golfová federace vyhověla žádosti o přejmenování na Mezinárodní mistrovství ČR. Bereme to jako krok vpřed, ale i pochvalu za naší práci, a také ověření historické stability tohoto formátu.“

Babický dodává: „Akt přejmenování je z objektivních důvodů doprovázen několika významnými úpravami propozic. Nelze již doplnit družstvo žákem jiné školy a nemohou startovat jiné školy a zařízení než ty, které mají „středoškolský“ statut. Je naprosto nezbytné, aby si přihlašující přečetli dopodrobna nové propozice soutěže, platné od letošního ročníku.“

Do loňské soutěže, která získala patronát nejen ministra školství ale i Českého Olympijského výboru, se přihlásilo celkem 47 tříčlenných družstev z celé republiky, včetně dvou družstev ze Slovenska. Akcí za svou historii prošlo více než 1000 juniorských golfistů a na startovní listině byla svého času jména jako Klára Spilková nebo Filip Mrůzek.

Družstva bojují kromě medaile a věcných cen o nový putovní pohár, původní pohár „po vzoru oslav Stanley cupu“ nepřežil oslavy vítězů osmého ročníku. A když už jsme u té NHL, snad se můžeme těšit na tradičního patrona z nejpovolanějších….
Po patronaci Lucie Borhyové, Kláry Spilkové, Kateřiny Neumannové, Dominika Haška a Romana Šebrleho přijde možná i…..

„Inu nechte se překvapit…“ říká s úsměvem Alan Babický a zve všechny, co již byli, i ty, co ještě nikdy nebyli, a třeba právě věkově i výkonnostně dorostli na jubilejní desátý ročník.

Uzávěrka přihlášek je 11. 5. 2016 v 17:00.

 Vyplněnou přihlášku, která je ke stažení na www.pbvos.cz zasílejte výhradně na emailovou adresu golf@pbvos.cz. Detailní propozice najdete tamtéž.

Z Archivu Golf.cz:
Středoškolský pohár: .. 2015201420132012 … 2011 … 2010 …  2008 … 2007

 

*