MMČR na jamky – mistry Bareš a Melichová

Winers

Jana Melichová a Jakub Bareš

ČGF – Mezinárodní mistrovství na jamky, Liberec (18.5. – 20.5.2018)

Neděle – finále
Ve finálovém zápase zvítězil a počtvrté se stal mezinárodním mistrem České republiky na jamky  Jakub Bareš.  Porazil Ondřeje Lisého na 15. jamce 4/3.
Ve finálové zápase zvítězila a stala se Mezinárodní mistryní České republiky na jamky Jana Melichová. Porazila Marii Luňáčkovou na 16. jamce 3/2.

Zápas o třetí místo mužů vybojoval Jan Jedlička, o třetí místo žen Tereza Melecká.

Neděle – semifinále
V nedělním semifinále ženy vyřadila zkušená Marie Luňáčková hladce Michaelu Kulhánkovou 6/5.
Jana Melichová porazila loňskou mistryni Terezu Meleckou 3/2.

O mistrovský titul budou bojovat Marie Luňáčková a Jana Melichová.

Prvním mužským finalistou je Jakub Bareš, který vyřadil Davida Soukupa 1Up. Bude bojovat o čtvrtý titul s Ondřejem Lisým. Ten v semifinále porazil Jana Jedličku 1Up.
Finále Bareš-Lisý.

.

Ypsilon Golf Resort

Sobota – čtvrtfinále mužů
Závěreční boje o titul Mistra ČR na jamky už budou výlučně českou záležitostí. Švýcar Ronan Kleu vypadl ve třetím kole porážkou od trojnásobného mistra ČR na jamky Jakuba Bareše 2/1. Holanďan Roleof Koopmans narazil na Jana Jedličku, se kterým prohrál 2/1.
Nedělní semifinále budou hrát dvojice Soukup-Bareš a Jedlička-Lisý.

Sobota – 2. kolo jamkovky
Druhé kolo jamkovky už přineslo nejedno překvapení. Vítěz kvalifikace Švýcar Lorenzo Baldassari podlehl Davidu Soukupovi na 19. jamce a Ondřej Hübner vyřadil Filipa Rážu 1Up.
Čtvrtfinálové dvojice mužů jsou: Soukup-Hübner, Kleu-Bareš, Jedlička-Koopmans a Lisý-Melichar.

V ženském čtvrtfinále podlehla Natália Hečková Michaele Kulhánkové na 19. jamce.
Obhájkyně Tereza Melecká vyprovodila Lailu Hrindovou už na 14. jamce 6/4 a Jana Melichová vyřadila Melu Maškovou už na 13. jamce 6/5. Semifinálovédvojice jsou: Kulhánková-M.Luňáčková, Melecká-Melichová. Favorizované Melecká s Melichovou budou hrát předčasné finále.

.

YpsilonkaDribe129

Pátek – první kolo jamkovky
Pořadatel provedl podle výsledků kvalifikace rozřazení hráčů a hráček do pavouků jamkovky. O ránu se do mužské jamkovky nevešli  David Krajný nebo Dan Hlaváček, v ženské soutěži postoupila v playoff o poslední místo Františka Luňáčková.
Postoupili také  obhájci loňského vítězství Jakub Bareš a Tereza Melecká.

První kolo jamkovky mužů je bez velkých překvapení. Snadnou práci měl Lorenzo Baldassari s Tomášem Kubatou 5/4 a Ronan Kleu s Jakubem Libou 6/4. Až na 20. jamku se o vítězství přetahovali Roleof Koopman s Rhettem Bechtelem. V sobotním druhém kole střetnou dvojice Baldassari-Soukup, Hubner-Ráže, Kleu-Gugler, Bareš-Jeřicha, Chelley-Jedlička, Vlk-Koopmans, Pavouček-Lisý a Ettlin-Melichar.

Ženy startovaly ráno před muži a mají první kolo za sebou, bez velkých překvapení. Všech osm zápasů skončilo těsně. Dvojice do zítřejšího 2. kola jsou: Hečková-Kulhánková, Andrýsová-Marie Luňáčková, Hrindová-Melecká  a Melichová-Marešová.

.

.

Čtvrtek – kvalifikace
Proběhla dvě kola kvalifikace a pořadatel nyní nasadí 32 hráčů a 16 hráček do pavouků jamkovky. Obvyklý postup je, že první flight tvoří vítěz kvalifikace s 32. hráčem, druhý flight druhý hráč z kvalifikace s 31. hráčem atd.

V kvalifikaci mužů úřadovali zahraniční hráči. Do první desítky se jich dostalo šest. Vítězem kvalifikace je Švýcar Lorenzo Baldassari (-9) (jméno známé spíše z motosportu). Na druhém místě skončil jeho krajan Aurelien Chevalley (-7). Na třetím místě je první Čech Dominik Pavouček (-6).

Další umístění: 5. Bareš (-1), 9. Ráža (+2), 12. Benák (+2), 15. Balatka (+4), 19. Lisý (+5), 23. Jeřicha (+6).

V ženské kvalifikaci byla nejlepší  Slovenka Natália Hečková (+1). Zvítězila o ránu před další Slovenkou Lailou Hrindovou a první Češkou Janou Melichovou (+2).

Další umístění: 5. M.Luňáčková (+4), 8. Melecká (+7), 18. Burdová (+11), 24. Kamberská (+14) 26. Davídková (+15).

V případně dělení se o poslední postupové místo hraje rozehrávka.

Výsledky kvalifikace:    Muži   Ženy

Mistři 2017 - Tereza Melecká a Jakub Bareš

Mistři 2017 – Tereza Melecká a Jakub Bareš

Úvod
Přichází první ze čtveřice hlavních turnajů českého amatérského golfu, Mezinárodní mistrovství České republiky na jamky. Mistrovství začne dvěma kvalifikačními koly na rány, ze který bude do pavouka jamkovky nasazeno prvních 32 mužů a 16 žen.

Jamková hra je velmi atraktivní formát, ale české mistrovství se musí i letos obejít bez nejlepších hráčů, kteří se buď nemohou účastnit nebo prostě vynechávají.
Na startu nebudou Zach, Novák, Kostelka, Hrubý, Vlašínová, Kousková, Macková, ani Vítů.
O tituly budou bojovat mladí Bareš, Ráž, Hlaváček, Pavouček, Lisý, Jeřicha s veterány Haklem, Vymazalem nebo Krajným.

V ženské soutěži by se podle papírových předpokladů měly o titul poprat Jana Melichová s Marií Luňáčkovou.
Ovšem v jamkovce jsou pouze dvě jistoty. Že vítěz kvalifikace téměř nikdy nevyhraje a že papírové předpoklady v tomto formátu neplatí.

Loni v Poděbradech zvítězili Jakub Bareš a Tereza Melecká.

Leaderboard kvalifikace

Odkazy:    Ypsilon Golf Resort    Hřiště na satelitní mapě   Stránky mistrovství    Loňské zpravodajství

Václav Janoušek :    Jak se počítají výsledky na jamky