obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

MMČR na jamky – mistry Bareš a Melecká

17.06.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Mistri

Tereza Melecká a Jakub Bareš

ČGF – Mezinárodní mistrovství České republiky na jamky, Poděbrady (14. – 18.6.2017)

Neděle – 3. den
Tituly zůstaly doma. Prvními mezinárodními mistry České republiky na jamky 2017 se stali Jakub Bareš a Tereza Melecká.
Jakub Bareš si došel pro titul Mistra republiky na jamky už potřetí. Prošel přes Lukáše Sitnianského, Jana Černohorského, Štěpána Daňka, Kryštofa Strýčka a ve finále přes Nikolaie Schaffratha. „S třetím titulem jsem samozřejmě spokojen, rozhodl ranní souboj se Strýčkem,“ řekl  vítěz, který si do Česka odskočil ze studií v Americe. V souboji o třetí místo byl úspěšný Vítek Novák.

MeleckaTereza

Tereza Melecká

V ženské kategorii kralovala Tereza Melecká. Vzepřela se nepsanému pravidlu o smůle vítěze kvalifikace a soupeřky doslova smetla. V cestě za titulem ani na chvilku nezaváhala. Její skore je jednoznačné, třikrát 7/5 a jednou 5/4.
K titulu prošla přes Terezu Málkovou, Karolínu Krásovou, Michaelu Fabiánkovou a Nelu Maškovou.
Čerstvě devatenáctiletá hráčka GC Olomouc skončila studie na církevním gymnáziu v Olomouci a v září odjíždí na studie na univerzitu v Tennessee.
„Jsem šťastná, že mi to konečně vyšlo, protože loni jsem prohrála finále s Gabrielou Vítů na 19. jamce,“ řekla nová mistryně České republiky ve hře na jamky.
V souboji o třetí místo zvítězila Michaela Fabiánková.
Objevem mistrovství je mladinká Sofie Dimitrova. Hráčka zatím známá pouze pořadatelům mládežnických soutěží vyřadila Kateřinu Dolečkovou a Františku Luňáčkovou. Probojovala se až do semifinále, kde podlehla Nele Maškové.

„Skončilo pětidenní mistrovství, pro hráče bylo dost dlouhé,“ řekl ředitel mistrovství Jiří Machka. „Nedařilo se nám hrát jednu lesní jamku, příroda tomu nechtěla. Hráči byli velmi spokojeni. Náš dík patří všem organizátorům, všem hráčům, kteří přijeli a místnímu týmu, který udělal maximum, aby se odehrálo velké mistrovství a v dobré kvalitě.Viděli jsme spoustu dobrých výkonů, měli jsme poměrně hodně diváků, kteří si mistrovství užili li a budeme se těšit na hráče v příštím roce, “ doplnil Machka.

Česká golfová federace přinesla na šampionátu skvělo službu. Na stránce mistrovství běžel jamku po jamce online scoring finálových zápasů.

Pavouk jamkovky muži

PavoukMuzi2017_11

Pavouk jamkovky ženy

PavoukZenyFin

*

 foto © Ivan Paggio

*

DimitrovaSofie

Sofie Dimitrova

Sobota – 2. den jamkovky
Ani druhý den se v mužské kategorii žádná velká překvapení nekonala. Dopoledne si obhájce Jakub Bareš uvolnil cestu do čtvrtfinále vydřeným vítězstvím nad Janem Černohorským na 19. jamce, obdobně Vítek Novák trochu snazším vítězstvím nad Janem Exnerem 4/3. Němec Ali Khazanbeik si snadno poradil s mladým Václavem Tichým 5/4.
V odpoledním čtvrtfinále porazil Kryštof Strýček Jiřího Vika 3/1 Jakub Bareš zdolal Štěpána Daňka 3/2 a Vítek Novák vyhrál nad Davidem Soukupem 3/1.
Zápas posledních dvou cizinců v pavouku Ali Khazanbeka a Nikolaie Schaffratha vyhrál Schaffrath 2/1.

V ženské soutěži bylo překvapení více. Mladinká Sofie Dimitrova prošla do semifinále přes Františku Luňáčkovou 1Up a utká se s dalším překvapením Nelou Maškovou, která vyřadila na žebříčku o dvacet míst výše posazenou Terezu Koželuhovou na 20. jamce. Třetím překvapením je vyřazení zkušené Kateřiny Krásové rozjetou Michaelou Fabiánkovou. Ta už má z prvního kola cenný skalp Marie Luňáčkové.

V semifinále se utkají mužské dvojice Kryštof Strýček-Jakub Bareš a Nicolai Schaffrath-Vítek Novák.
Ženské semifinále sehrají dvojice Tereza Melecká-Michaela Fabiánková a Sofie Dimitrova-Nela Mašková.

*

Jamka

Golf Poděbrady

Pátek – 1. den jamkovky
Do šestnáctičlenného druhého kola postoupili čtyři cizinci a dvanáct Čechů.  V mužské kategorii se velká překvapení nekonala.
Z výraznějších výsledků Nikolai Schaffrath vyprovodil Petra Janíka už na 13. jamce a obhájce Jakub Bareš Lukáše Sitnianského na 14. jamce.
V ženské části skončila Tereza Melecká s Terezou Málkovou už na 12. jamce stejně jako Kateřina Krásová s Nelou Halaburdovou, také na 12. jamce. Mírným překvapením je vyřazení ostřílené Marie Luňáčkové v těsném souboji s Michaelou Fabiánkovou na 20. jamce.

*

HrubyMelecka

Petr Hrubý a Tereza Melecká

Čtvrtek – 2. kolo kvalifikace
Druhé kolo kvalifikace přivedlo do vyřazovací jamkovky 36 hráčů a 16 hráček. Pořadatel nyní provede nasazení do pavouka jamkovky, která začne v pátek.
Nejlepšími hráči kvalifikace byl Petr Hrubý (-5) před Alexandrem Simmesem (-5) a Ali Khazanbeikem (-4).  Nejlepšími hráčkami byly Tereza Melecká (E) před Nelou Maškovou (+1) a Kateřinou Dolečkovou (+2).

Výsledky kvalifikace:   Muži   Ženy

.

*

podebrady

Golf Poděbrady

Středa – 1. kolo kvalifikace
Poděbradské hřiště nastavené na par 71 pustilo pod par pouze šest mužů a dvě ženy. V prvním kole hráli nejlépe Němec Ali Khazanbeik (-2) a Tereza Melecká (-2).
Papírově nejlepší Čech Vítek Novák hrál 77 úderů a je až na 29. místě (+5).

Top 5 prvního kola

Vysl1k

Výsledky kvalifikace

.

PodebradyGolf

Golf Poděbrady

Úvod
První ze čtyř „velkých“ mistrovství republiky  amatérů se odehraje od středy 14. do neděle 18. června na hřišti v Poděbradech. Poprvé je otevřeno i zahraničním hráčům. Začíná dvěma koly kvalifikace, která určí 32 hráčů a 16 hráček nasazených do pavouka jamkovky.  Ta má tři hrací dny a vítězové mužské a ženské kategorie budou známí v neděli.

Jamkovka je velice atraktivní formát pro diváky, ale bohužel už skoro tradičně neláká naše nejlepší hráče, nebo termín mistrovství koliduje s jinými významnýmu turnaji. Z toho a jiných důvodů na přihlašovací listině nejsou Šimon Zach, Michal Pospíšil nebo Jiří Zuska, Hana Ryšková, Sára Kousková nebo Kristýna Frýdlová. Chybět bude i donedávna nejlepší česká amatérka Karolína Vlčková, která letos přešla k profesionálům.

Hra na jamky je přitažlivá právě nevyzpytatelností výsledků, proto nemá smysl tipovat favority. Jistá je pouze jedná věc: vítězové kvalifikace s želenou pravidelností nezískávají titul.

Loni v Cihelnách zvítězili Jakub Bareš, který ve finále porazil Jiřího Janíka a Gabriela R. Vítů, která ve finále zvítězila nad  Janu Melichovou. Vítů letos obhajovat nebude.

.

 Odkazy:    GC Poděbrady     Hřiště na satelitní mapě      Stránky mistrovství 

Václav Janoušek :    Jak se počítají výsledky na jamky

Z archivu Golf.cz
Mistrovství ČR na jamky:    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007   2006    2005    2004    2003    2002    2001    2000    1999

.