Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

MMČR dorostenců a juniorů 2017

27.07.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Winers

Mistři České republiky

ČGF – Mezinárodní mistrovství České republiky dorostenců a juniorů, Ropice (27. – 29.7.2016)

Sobota – třetí kolo
S výjimkou juniorek se prosadili favorité, jeden titul odešel na Slovensko
Juniorskou kategorii podle předpokladu rozdílem třídy vyhrál Vítek Novák ohromujícím skore 68,68,66 -14. Až o jedenáct ran vzadu skončil na druhém místě Ondřej Melichar (-3) a na třetím místě Erik Palkovský (-1).

V kategorii juniorek se o titul bojovalo v play-of mezi Ivetou Poslední a Slovenkou Anikou Bolčíkovou (-1). Rozehrávku pro sebe rozhodla Slovenka titul míří za nedalekou hranici. Třetí skončila Tereza Melecká (+5).

V kategorii dorostenek si finišem  v posledním kole v podobě 68 ran došla Patricie Macková (+2). Stejný finiš vynesl na druhé místo Karolínu Starou poté, co zahrála 67 úderů.

V kategorii dorostenců nezklamal Matyáš Zapletal. Došel si pro titul vyrovnaným výkonem 70,68,69 -9 a  dvě rány porazil Švýcara Henry Tschoppa (-7). Bronz si odváží loňský šampion Dawid Siwy (-1).

Konečné výsledky

*

Vítek Novák

Vítek Novák

Pátek – 2. kolo
V kategorii juniorů si pro titul jde favorit Vítek Novák. V druhém kole zopakoval 68 úderů  a s celkovým součtem -8 vede o tři údery před druhým Ondřejem Melicharem (-5). Třetí příčku drží Erik Palkovský (-2).  Do třetího kola postupuje 15 hráčů.

V kategorii juniorek je v čele Iveta Poslední (E), před Slovenkou Anikou Bolčíkovou (+1) a Terezou Meleckou (+2).

V nejobsazenější kategorii dorostenců ještě není dohráno. Padala ale velmi nízká čísla. Matyáš Zapletal se vyhoupl do čela výkonem 68 ran a dělí vedení se Švýcarem Henry Tschoppem (oba -6). Na třetím místě je zatím obhájce titulu David Siwy, který hrál 69 ran.

V kategorii dorostenek stále vede Slovenka Katarína Drocárová (-2). O druhé místo se dělí  Lenka Nebeská  se Švýcarkou Lily Huerliman (obě +3).

Leaderboard

*

NovakVitekPamor17

Vítek Novák

Čtvrtek – 1. kolo
V kategorii juniorů se výkonem 68 ran postavil do čela mistrovství Vítek Novák (-4). O dvě rány zpět je Ondřej Melichar s výsledkem 70 ran (-2). O třetí pozici se dělí Erik Palkovský, Jiří Vlk a Jan Černohorský.

V kategorii juniorek dělí vedení Slovenka Anika Bolčíková s Ivetou Poslední (obě +1). Ma třetím místě přespí Tereza Melecká (+2).

Kategorii dorostenců ovládají Švýcaři. První pozici obsadil Henry Tschopp (-5), druhou dělí Maxime Muraca  s Matyášem Zapletalem (oba +3). V Top 10 je Švýcarů hned pět.

V kategorii dorostenek vede Slovenka Katarina Drocárová (-2). Na druhé dělené pozici (+1) jsou Polka Nicole Polivchak a Elizabeth Křenovská. Slabší  start měly Patrice Macková (+3)  a Tereza Koželuhová (+6).

Leaderboard

*

Winnres1520

Dorostenečtí a juniorští Mistři 2016

Úvod
Mezinárodní mistrovství České republiky hráčů do 18 let (dorostenců) a do 21 let (juniorů) hostí Beskydský golfový klub na překrásném hřišti v Ropici. V těchto věkových kategoriích je celá česká výkonnostní špička. Proto je „juniorka“ předpremiérou hlavního mistrovství na rány. To se uskuteční o dva týdny později na Kunětické Hoře. Český šampionát koliduje s ME Evropy žen v Lausanne, kde nejlepší dorostenky a juniorky reprezentují Českou republiku a budou tedy v Ropici chybět.

Přihlášeno je celkem 151 hráčů a hráček. Ze zahraničí přijeli hráči z Německa, Itálie, Švýcarska, Bulharska, Slovenska a Ruska. Papírově nejsilnějšími hráči a favority jsou v dorostenecké kategorii obhájce David Siwy, Nicolas Schellong a Matyáš Zapletal. Je nutné počítat i s Petrem Janíkem a Hynkem Grohem. Mistrovství se neúčastní Jiří Zuska, který hraje německé mistrovství, Petr Hrubý nebo Filip Ráža, kteří reprezentují Českou republiku na European Young Masters.

Mezi juniory je jasná sázka na Vítka Nováka. Pokud se mu nebude dařit jsou tu David Benák, Štěpán Daněk, Erik Palkovský nebo Jan Černohorský. V juniorkách  jsou favoritkami Tereza Melecká a Míša Fabiánková. Mezi dorostenkami jsou to jasně Patricie Macková, Tereza Koželuhová a Ruska Dzhumagulová, která Češkám vyfoukla titul na nedávném Faldo Series. Neúčastní se Lucie Harcubová.

Loni na Kaskádě zvítězili v kategorii dorostenců David Siwy a Františka Luňáčková. Juniorské tituly mají doma Jakub Pokorný a Jana Melichová (viz obr.). Pokorný, který juniorku vyhrál třikrát za sebou, se pro překročení věkové hranice letos již neúčastní.

Hřiště v Ropici má par 72 a délku 6.283 metrů z černých odpališť pro muže, 5.833 metrů ze žlutých odpališť pro ženy.

Ředitelem šampionátu je Jiří Kaminský, hlavním rozhodčím Petr Čuraj, rozhodčími jsou Radislav Kula, Radomír Mrázik a Marian Tománek.

Odkazy:    Beskydský GK    Hřiště na satelitní mapě    Stránka turnaje

Z archivu Golf.cz – juniorka: 2016 … 2015 … 2014 … 2013 … 2012 2011 … 2010 … 2009 …. 2008 … 2007 … 2006 … 2005 … 2004 …. 2003… 2002 ….. 2001 … 2000… 1999 *