XII. MM ČR středoškolských družstev

15.05.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Chumel

12. ročník středoškolského poháru

Dvanáctý ročník Středoškolského poháru aneb MMČR středoškolských družstev 2018 tradičně hostilo hřiště ve Mstěticích. Akce je jedinečná událost v evropském měřítku. Je to soutěž, ve které měří své síly tříčlenná družstva středních škol z celé ČR a okolních zemí – Mezinárodní mistrovství České republiky středoškolských družstev.

Středoškolský pohár je  zábavně – sportovní událost ve stylu „studentského“ Ryder cupu. Slouží také k navázání nových přátelství a utužení studentské atmosféry. Akce je jedinou součástí Oficiálního kalendáře České golfové federace, která není iniciována ČGF.

Za přítomností hostů zahájil 12. ročník Alan Babický, zakladatel a motor události.

Po slavnostním nástupu družstev, projevech, představení hostů provedl slavnostní odpal herec a zanícený golfista David Suchařípa. S Pavlem Nečasem hrají 108 českých hřišť za 80 dní, akci Golf Cirkus.

Vítěz 12 ročníku -  Gymnázium Oty Pavla

Vítěz 12 ročníku – Gymnázium Oty Pavla

Mezinárodním mistrem České republiky se stal tým Gymnázia Oty Pavla ve složení Sára Kousková, Patricie Macková a Theodor Nauš. Stříbrnou medaili získalo Gymnázium Budějovická, na bronz dosáhlo Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická Liberec.

V individuálních výsledcích byla nejlepší reprezentantka Sára Kousková. Na mstětickém hřišti neztratila ani ránu, zahrála čisté čtyři birdie, 68 ran.
Druhý nejlepší výsledek zahrál Tomáš Kubata 70 ran, na třetím místě skončila Dominika Burdová.

Kompletní výsledky:    Družstva   Jednotlivci

 

Z Archivu Golf.cz:
Středoškolský pohár:  2017      2016     2015      2014      2013     2012      2011     2010       2008      2007

.