Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

MLADÝ AUSTRALAN NA VRCHOLU

29.03.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Před deseti lety sledoval v televizi slavná vítězství svého idolu Grega Normana. Nyní může stát po jeho boku. Adam Scott totiž zvítězil na „pátém majoru“ sezóny, v turnaji Players Championship.

US PGA Tour – Players Championship
TPC Sawgrass, Ponte Vedra Beach, Florida

Náročné hřiště TPC Sawgrass na Floridě hostilo o víkendu turnaj Players Championship. Ve startovním poli nechyběl nikdo ze světové špičky, pro kterou je tento turnaj poslední prověrkou před US Masters. Perfektní počasí a plejáda nejlepších světových golfistů pak přitáhla do ochozů desetitisíce diváků. A bylo se nač dívat…
Největší pozornosti se jako vždy těšil Tiger Woods, který by již rád umlčel hlasy svých kritiků. Nicméně jeho nepřesvědčivé výkony pokračují dále. Především v posledním kole až příliš moc chtěl a na jeho výsledku to bylo znát. Posílal své míče do nebezpečně zalesněných míst a odtamtud je většinou cesta na green velmi dlouhá. A pochopitelně odtud nelze útočit ani na vedoucí místa. Světová jednička tak skončila na děleném 16.místě a kritické připomínky k hernímu projevu Woodse v posledních měsících opět zesílily.
Tradiční zástup obdivovatelů měl také John Daly, který hrál o místo na US Masters dlouho velmi seriózně. Avšak v posledním kole si neodpustil svůj tradiční výstřelek – zakončil turnaj „houpačkou“ bogey, double-bogey, eagle, bogey, birdie. V konečné klasifikaci tak spadl až na 79.místo nicméně start na Masters si i přesto zajistil.
Hrdinou turnaje byl mladík Adam Scott. Do závěrečného kola vycházel sice z první pozice s náskokem dvou ran, ale za ním byla spousta pronásledovatelů velmi zvučných jmen a tak se mu dávalo jen pramálo nadějí na celkové prvenství. Jedním z nich byl Kenny Perry, kterému nosil bag jeho vlastní syn. A spolupráce jim slušela, i když na vítězství nakonec nedosáhli a Perry skončil dělený třetí. K největším favoritům zcela jistě patřil Phil Mickelson, který však opět nedokázal překročit stín finálového kola a stejně jako Perry skončil bronzový. Nejlepším výkonem nedělního finále se představil Ir Paidrag Harrington, jehož 66 ran ho rázem katapultovalo na druhou příčku o pouhé dvě rány za průběžným lídrem Adamem Scottem. Ir poté mohl z obřích obrazovek sledovat, jak se bude turnaj vyvíjet.
Vše hrálo do karet 23letému Australanovi Scottovi. Uteklo mu sice několik velmi nadějných šancí na birdie, ale jinak zvládal tlak finálového kola excelentně. Poté, co zdolal i náročný vodní green na jamce číslo sedmnáct se zdálo, že o vítězi je rozhodnuto. Drajv na poslední jamce našel střed ferveje, ale poté přišel nečekaný finiš. Druhá rána, která měla skončit na greenu však zmizela v jezírku a Scott musel zahrát perfektní příhru. Třímetrový putt na vítězství nakonec spolehlivě proměnil a stal se nejmladším vítězem jednoho z nejlépe dotovaných turnajů na světě. Vítěz si odsud totiž odváží 1,44 milionu dolarů.
„Nakonec je to vždy o tom samém,“ ohlížel se za turnajem Adam Scott. „Musíte zahrát dobrou příhru a proměnit putt.“
V turnaji se dlouho dařilo také Alexi Čejkovi, který se pohyboval kolem patnáctého místa. Potvrzuje tak, že před Masters má svou formu načasovánu velmi dobře. Avšak jeho „tradiční“ závěr v podobě double-bogey na poslední jamce ho odsunul na konečné dělené 33.místo o plných 12 ran za vítězem.
Výsledky:
1. Adam Scott, (65-72-69-70) -12
2. Padraig Harrington, (68-70-73-66) -11
3. Kenny Perry, (69-71-69-71) -8
3. Phil Mickelson, (70-69-70-71) -8
3. Frank Lickliter II, (69-71-68-72) -8
6. Jay Haas, (72-73-70-66) -7
6. Jerry Kelly, (69-66-74-72) -7
6. Kevin Sutherland, (66-69-73-73) -7