Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mistry mistrů jsou Sean Davidson a Petra Kvídová

10.10.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

(Czech Golf Production) Šestý ročník prestižního turnaje Tipsport Pohár mistrů golfových klubů se odehrál na golfovém hřišti Konopiště za nádherného slunečného počasí. Na start se postavilo 39 mužů a 34 žen z klubů celé České republiky, kteří první den hráli D´Este a druhé finálové kolo proběhlo na hřišti Radecký. V sázce bylo nejen vítězství z tradičního turnaje, ale také finanční odměna. Na konto klubu, jehož reprezentant zahraje nejlepší součet ve dvou kolech, totiž putuje 50 tisíc korun od titulárního partnera tohoto klání – společnosti Tipsport. Tato finanční částka směřuje na rozvoj mládežnického golfu daného klubu.

Na nádherně připraveném hřišti se odehrály velmi dramatické souboje – a to především v kategorii žen. Po prvním kole se na vedoucím místě usadila Kateřina Černá z GK Čechie (74 ran), ale hned o dvě rány za ní byly její soupeřky Markéta Šubrtová (GC Praha) a Petra Kvídová (Royal GC Mariánské Lázně). V nedělním finále se dívky rozehrály k ještě lepším výsledkům a nakonec se na celkovém počtu 148 ran zastavily dvě hráčky – Kateřina Černá (74-74) a Petra Kvídová (76-72). O vítězce se tedy muselo rozhodnout v rozehrávce. V play-off se prosadila zkušenější Petra Kvídová, která parem potvrdila své vítězství na Tipsport Poháru mistrů golfových klubů ČR v kategorii žen.

Mezi muži na podobné drama nakonec nedošlo, ale i tady nebyla nouze o zajímavé okamžiky. Na vedoucího muže po prvním kole Seana Davidsona z GK Karlštejn se v průběhu finálového dne dotáhl Aleš Kořínek z GC Olomouc. Bohužel udělal na osmnácté jamce nešťastnou chybu: nevědomky si kopl do míče a byl penalizován. Právě tato jediná rána rozhodla o tom, že vítězem kategorie mužů se stal Sean Davidson (71-73). „Mám obrovskou radost, že jsem tady vyhrál,“ usmíval se reprezentant Karlštejna. „Vůbec jsem nevěděl, že si Aleš Kořínek kopl do míče. Myslel jsem, že bude rozehrávka. Je to pro něj smutné, ale smekám před jeho čestností…“ Pro nešťastného Aleše Kořínka tak zbylo druhé místo (72-73) a třetí skončil Martin Blažek (77-77) z Beskydského GC.

Finanční prémie ve výši 50 tisíc korun na podporu mládežnického golfu putuje do GK Karlštejn, díky vítěznému součtu 144 Seana Davidsona. Sedmý ročník Tipsport Poháru mistrů golfových klubů ČR proběhne opět v resortu GC Konopiště 8.-9. října 2011.

 

Foto Ota Mrákota