Mistrovství světa družstev žen Austrálie – naše ženy skončily na 28. místě

12.10.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky

V australském Adelaide skončilo  Mistrovství světa amatérských družstev žen, 23. Espirito Santo Trophy .  Suverénně zvítězily Švédky (-19), které vedly od začátku  a ani na chvíli nepřipustily jinou možnost. Od druhých Španělek (-7)  je dělí jednadvacet   úderů. Na třetí místo se po sobotním finiši  -7 vyhouply ženy Spojených států (-5).  Obhájkyně titulu z Jižní Afriky 2006, ženy Holandska, skončily na 9. děleném místě(+7).Ženy České republiky skončily na 28. místě.

Sobota 11.10.2008
V  australském Adelaide skončilo 23. mistrovství světa amatérských družstev žen.
O třídu zvítězilo družstvo Švédska, jehož dvě hráčky Caroline Hedwall a Anna Nordqvist jakoby hrály mistrovství jenom mezi sebou. Ostatní hráčky k sobě nepustily ani na chvíli. Třetí hráčku družstva Pernillu Lindberg nepotřebovaly, všechny jejich výsledky škrtaly.
Zdálky asistovaly družstva Španělska a Japonska. Japonky však  pokazily poslední kolo, druhé místo zůstalo Španělsku. Třetí místo na poslední chvíli získaly impozantním finišem -7  ženy Spojených států.
Ženy České republiky skončily na 28. místě, které je snad naším prokletím. V historii Espirito Santo Trophy končí naše ženy na 28. místě počtvrté.
Poslední čtvrté kolo bylo opět kolem lepších výsledků, trochu opožděným moving day. Objevila se dvacítka výsledku pod par, která kromě vedoucích Švédek notně zamíchala pořadím. Na třetím místě individuálního hodnocení skončila po Švédkách Hedwall a Nordqvist Španělka Azahara Muňoz (-3).
Naše ženy zahrály poslední kolo velmi dobře. Škoda, že tyto výsledky nemohly přijít dříve.
Klára Spilková, která se ukázala být nejspolehlivější hráčkou šampionátu zahrála svůj nejlepší výsledek 70 (-3).  Stejně tak Katka Růžičková, která uzavřela poslední kolo s výsledkem  71 (-2). Také Veronika Holišová si nejlepší výsledek nechala na konec 77 (+4).

Konečné umístění našich hráček:

51.  Spilková 78,78,79,70 (+15)
59.  Růžičková 77,75,83,71 (+16)
109. Holišová 82,81,80,77 (+30)

Vystoupení našich hráček rozhodně není úspěchem.  Mistrovství nastavilo naší ženské reprezentaci nepříjemně ostré zrcadlo.
Česká reprezentace, na jejíž  zlepšení  federace vynakládá mnoho úsilí, osob  a prostředků,  nevypadá v tomto zrcadle nejzdravěji.

Od středy 8.10 do soboty 11.10 proběhne v australském Adelaide 23. Mistrovství světa amatérských ženských družstev – Espirito Santo Trophy. Českou republiku reprezentují Veronika Holišová, Kateřina Růžičková a Klára Spilková. Družstvo doprovází nehrající kapitánka Martina Dorníková .Titul obhajují ženy Jižní Afriky, naše děvčata obhajují historicky nejlepší 20. místo.

O týden později začne 26. Mistrovství světa amatérských mužských družstev – Eisenhower Trophy. Českou republiku reprezentují Stanislav Matuš, Marek Nový a Lukáš Tintěra. Družstvo doprovází nehrající kapitán Mikuláš Ordnung.  Obhajují Holanďané, naši 32. místo.

Amatérské mistrovství světa pořádá International Golf Federation (dříve World Amateur Golf Council) každé dva roky, střídavě vždy v jednom ze tří světových regionů: Asie-Pacifik, Amerika a Evropa-Afrika.

Formát mistrovství je čtyřkolová soutěž na rány dvou až tříčlenných národních družstev. Každý den se hraje 18 jamek, započítávají se dva nejnižší výsledky každého kola.
První kolo ženského šampionátu proběhne ve středu 8.10, poslední v sobotu 11.10.2008.¨Účastní se 48 ženských týmů.
Hraje se na hřištích East Course a West Course resortu Grange Golf. V Adelaide jsou o osm a půl  hodin napřed, takže výsledek ženského mistrovství je znám  již v sobotu  dopoledne.

Odkazy: ………..  Informace o hřišti ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Oficiální stránka mistrovství …… Hlavní stránka výsledků

Skorkarty našich hráček: …. Holišová ….. Růžičková …… Spilková

Z archivu Golf.cz  – Mistrovtsví světa  …. 2006 muži ….. 2006 ženy …. 2004 muži …. 2004 ženy ….. 2002 ….. 2000

Počet přečtení: 1 553