Mistrovství světa amatérských družstev žen – Adelaide 1. díl

10.10.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Od středy 8.10 do soboty 11.10 proběhne v australském Adelaide 23. Mistrovství světa amatérských ženských družstev – Espirito Santo Trophy. Českou republiku reprezentují Veronika Holišová, Kateřina Růžičková a Klára Spilková. Družstvo doprovází nehrající kapitánka Martina Dorníková .Titul obhajují ženy Jižní Afriky, naše děvčata obhajují historicky nejlepší 20. místo.

 

O týden později začne 26. Mistrovství světa amatérských mužských družstev – Eisenhower Trophy. Českou republiku reprezentují Stanislav Matuš, Marek Nový a Lukáš Tintěra. Družstvo doprovází nehrající kapitán Mikuláš Ordnung.  Obhajují Holanďané, naši 32. místo.

Amatérské mistrovství světa pořádá International Golf Federation (dříve World Amateur Golf Council) každé dva roky, střídavě vždy v jednom ze tří světových regionů: Asie-Pacifik, Amerika a Evropa-Afrika.

Formát mistrovství je čtyřkolová soutěž na rány dvou až tříčlenných národních družstev. Každý den se hraje 18 jamek, započítávají se dva nejnižší výsledky každého kola.
První kolo ženského šampionátu proběhne ve středu 8.10, poslední v sobotu 11.10.2008.¨Účastní se 48 ženských týmů.
Hraje se na hřištích East Course a West Course resortu Grange Golf.

V Adelaide jsou o osm a půl  hodin napřed, takže výsledek ženského mistrovství budeme znát již v sobotu  před  polednem.

 

Odkazy: ………..  Informace o hřišti ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Oficiální stránka mistrovství …… Hlavní stránka výsledků

Skorkarty našich hráček: …. Holišová ….. Růžičková …… Spilková

Z archivu Golf.cz  – Mistrovtsví světa  …. 2006 muži ….. 2006 ženy …. 2004 muži …. 2004 ženy ….. 2002 ….. 2000

foto: Ivan Paggio