Mistrovství PGAC na rány 2012 – mistrem je Petr Štrougal

06.08.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Petr Štrougal

Úterý – 2. kolo
Tak to už dlouho nebylo, aby starý mazák vyfouknul mladým vlčkákům titul. Pětačtyřicetiletý Petr Štrougal nechal za sebou všechny mladé  favority a došel si pro titul Mistra PGAC na rány 2012. Zvítězil výsledkem 69,72 (-3) před největším favoritem Filipem Mrůzkem (-2) a dvojicí Martin Příhoda, Josh Whitehouse (oba -1). O páté místo se dělí Lukáš Tintěra a Jakub Stanislav (E).

Štrougal za vítězství inkasuje prémii 85.000 kč a nejméně rok nebude trpět žízní. Kromě prémie obdržel také 365 piv Pilsner Urquell od generálního partnera PGAC Plzeňského Pivovaru.

Obhájci titulu Stanislavu Matušovi se turnaj nevydařil.  Do bojů o titul ani nezasáhl, skončil na 12. děleném místě, osm ran za vítězem (+5).

Petr Štrougal se stal Mezinárodním i Národním Mistrem šampionátu PGA Czech. Národní Mistryní se stala nejlépe umístěná žena Denisa Sobotková, která skončila na 17. místě ((+7).

Další umístění: 8. Rudolf Nechanický jr. (+2), 10. Nič (+3), 12. Babický (+5), 14. Lébl, Lizánek (+6), 17. Sobotková, Ryba (+7), 24. Jan Juhaniak (+9), 53. Petr Skopový (+16) .

Konečné Top 10:

foto © Martin Kabát

Petr Štrougal

Pondělí – 1. kolo

Ani Filip Mrůzek, ani Stanislav Matuš. Výsledkovou listinu Mistrovství na rány českých profesionálů vede po prvním kole  Petr Štrougal (-3).  Začal skvěle. Až do 15. jamky sázel výhradně berdíky nebo pary. Na patnáctce a šestnáctce přišly první bogey, následovalo birdie na sedmáctce a třetí bogey na osmnáctce. Celkem 69 úderů, náskok jednoho úderu na Joshe Whitehouse (-2) a dvou úderů do zítřejšího kola na skupinu Erlebach, Janda, Filip Mrůzek a Švajlen se skore 71 (-1).

Pětačtyřicetiletého Petra Štrougala, který sídlí na 77. místě finančního žebříčku PGAC, známe především v roli jednoho z nejlepších golfových pedagogů, působícího na pražské Zbraslavi. Proto je jeho dnešní výkon sympatickým překvapením a ukázkou, že není dobrý jenom na rohožce.

Obhájce Stanislav Matuš hrál 74 (+2) a je na 12. pozici. Domácí Barbora Barcalová zahrála skvělý výsledek even par a sdílí 7. místo s Petrem Ničem a Martinem Příhodou.

Další umístění: 10. Ryba (+1),  12. Tintěra (+2), 18. Lizánek (+3),  23. Váňová, Sobotková (+4), 37. Juhaniak (+6),  45. Horský, P. Skopový (+7).

Top 10 prvního kola:

V Karlových Varech začne pondělním prvním kolem osmý turnaj letošní série, Mistrovství české PGA na rány. Plným názven Pilsner Urquell Czech PGA Strokeplay Championship 2012.  S výjimkou Marka Nového, který dal přednost turnaji EPD v německém Adendorfu, jsou na startu všichni hráči z čela Order of Merit.

Loňské vítězství bude obhajovat Stanislav Matuš. Před rokem v Karolvých Varech zvítězil před Lukášem Tintěrou a Filipem Mrůzkem.

Kromě podílu z Prize Money čeká vítěze také odměna od generálního partnera túry.  365 piv, neboli jedno plzeňské pivo denně po celý rok.

Dotace turnaje je 500.000 Kč

Odkazy: … GC Karlovy VaryHřiště na satelitní mapěweb PGAc Tourweb PGA ..Order of MeritPGAC

.