Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Mistrovství ČR družstev do 16 let – vítězí družstvo GC Karlštejn

14.07.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Vítězem Mistrovství ČR družstev do 16 let – Poháru klubů ČGF se stalo mladé družstvo GC Karlštejn, které po dramatickém boji zvítězilo nad obhájcem trofeje z roku 2004, družstvem Park GC Ostrava. Třetí skončilo družstvo Royal GC Mariánské Lázně.Pohár klubů je soutěž smíšených družstev tj. v jednom družstvu hrají jak chlapci, tak i dívky. V Beřovicích, mimochodem na nádherné devítce, která byla pro soutěž perfektně připravena a kde bylo pro tuto akci ČGF uděláno maximum, hrálo finálovou část osm družstev, která postoupila z kvalifikace hrané ve Slavkově. Určitou zajímavostí je, že na hřištích Slavkov a Beřovice je jasně vidět stejný rukopis světoznámého rakouského architekta Erharda.

Další zajímavostí byla vyrovnanost soutěže, kde prvních pět družstev sehrála dramatická utkání s výsledkem 5:4, a ve většině utkání se rozhodovalo na 18.– 20.jamce.

Vlastní finále probíhalo velice dramaticky a po dopoledních čtyřhrách, kdy vedlo zkušené družstvo Park GC Ostrava 2:1, se povedlo věkově nejmladšímu týmu z GC Karlštejn snížit tento stav a následně vyrovnat na 4:4, když v této době bylo asi největším překvapením výhra Emily Curry Bartoňové nad reprezentantkou z Ostravy Kateřinou Růžičkovou. O rozhodující pátý bod sváděli urputný boj kapitáni obou týmů Jirka Korda z PGCO a Honza Ryba z GCK. Birdie na 18 jamce Honzy rozhodlo o tom, že drama bude pokračovat dále. Na 19.jamce oba zahráli PAR a pokračovalo se na 20.jamku PAR 3. Tuto jamku zvládl lépe Honza Ryba, který po krátkém čipu zahrál PAR a tím zvítězilo družstvo GC Karlštejn 5:4.

Pavouk soutěže    Kompletní výsledky