Mistrovství České republiky žáků a kadetů 2006

04.07.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

"Nejmladší" šampionát se uskutečnil na hřišti jihočeského GC Mnich od neděle 2. do úterý 4. července. Nejlepší čeští hráči do 16 let hráli o mistrovské tituly. Bojovalo se v šesti kategoriích: mladší žáci (do 12 let), mladší žákyně (do 12 let), starší žáci (13a 14 let), starší žákyně (13 a 14 let), kadeti (15 a 16 let) a kadetky (15 a 16 let). Mistry ČR pro rok 206 se stali: Oliver Vaidiš (GC Poděbrady) a Klára Spilková (GC Erpet Praha- obhájila loňský titul), Cyril Suk (GC Karlštejn) obhájil loňský titul) a Šárka Seifertová (GC Poděbrady), Jiří Korda (Park GC Ostrava TJ Mittal) a Emily Curry Bartoňová (GC Karlštejn).

Mistrovství mělo vysokou herní úroveň. Výsledky předních hráčů odpovídaly dospělému mistrovství a především mistrovství mělo na hřišti rychlý průběh. „Chodili všichni velmi rychle, jako na profitúře“, pochválil hráče ředitel soutěže Karel Vopička, „nedošlo ani jednou k vyčerpání časového limitu“.

Domácí hráč, čtrnáctiletý David Procházka vyrovnal rekord hřiště v Mnichu, když v pondělím druhé kole zahrál 68 úderů. 69 ran zahrál v prvním kole Rudolf Nechanický z Mariánských Lázní.

Nejlepší celkové skore přinesli karlštejnský Cyril Suk 74,74,73 – 221 a ostravský Jiří Korda 73,77,72 – 222.
Nejlepší ženský výsledek kola donesla Emily Curry Bartoňová, 76 ran v druhém kole.

Velmi dobře připravené hřiště, pohostinnost pořadatelů a vynikající počasí posadilo mistrovství mládeže do příjemného prostředí a nálady. Silný vítr v posledním kole se tvářil, že hráčům bude ohýbat rány, ale na výsledcích se ani v nejmenším neprojevil.

Kompletní výsledky