ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Mistr světa na rekord 719 nemá

05.11.2013 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Mistrovství světa v nejdelším odpalu vyhrál Američan Tim Burke. Na závodní dráze v Las Vegas odpálil míček na vzdálenost 390,5 metru. Za neoficiálním rekordem na PGA Tour v hodnotě 719 metrů i za výkonem 658 metrů vytvořeným na letišti však zůstal docela daleko.

Sedmadvacetiletý Burke získal titul a odměnu čtvrt milionu dolarů díky pokusu ze 4. kola soutěže. Druhý skončil za nečekaně chladného počasí Angličan Joe Miller. Každý měl ve finále šest pokusů. Aby se výkon mohl měřit, musel se míček vejít do rozteče široké 45 metrů.

“Po rekordním odpalu jsem se podíval vzhůru do nebe. Táta by na mě byl hrdý,” vzpomněl si šampion na otce, který zemřel před 13 lety. Burke loni skončil druhý za Ryanem Wintherem. “Za rok jsem zlepšil švih a především jeho rychlost,” prozradil.

Burke bydlí střídavě v Orlandu na Floridě a ve Washingtonu. Je finančním poradcem, má manželku Alici, je vysoký 193 centimetrů a váží 122 kilogramů. Používá driver Krank Rage Black na shaftu Fujikura Firewire XXX.

Zdaleka však není rekordmanem. Nejdelší odpal na této planetě si na své konto připsal Carl Cooper. Jeho výkon je neoficiální, protože v roce 1992 byly na hřišti Oak Hills Country Club v San Antoniu pouze dvě měřicí zařízení, ale na jiném místě areálu.

Cooper, jemuž v té době mu bylo 31 let, odpálil míček směrem na fairway třetí jamky, ale nepřesný úder skočil na asfaltovou cestu pro vozíky, postupně se přehnal kolem páté a šesté jamky a skončil nedaleko dvanáctého greenu. Míček neopustil hřiště a podle odhadů skončil zhruba 750 metrů od odpaliště. Hráčův caddie však úder změřil a výsledkem byl neoficiální rekord na turnajích PGA Tour v hodnotě 719 metrů.

To bylo sice s pomocí jiného povrchu, ale převážně na travnatém hřišti. Absolutně nejdelší oficiálně změřený odpal předvedl Paul Slater na betonu. Na tvrdé runwayi London City Airport za nepříznivého počasí a nárazového větru poslal míček na vzdálenost 658 metrů.

Letos v červnu již zmíněný Ryan Winther na runwayi letiště St. George v Utahu předvedl výkon 645 metrů. Stuart Appleby, profesionál z PGA Tour, dokázal odpálit bílý projektil 636 metrů na letišti v Dubaji.

.

Počet přečtení: 1 493
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017