ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Mimořádná (i mimořádně klidná) konference ČGF

29.10.2012 | Petr Uhlík | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Pokud někdo očekával, že podzimní mimořádná konference ČGF přinese obvyklá dramata, pak musel být nevyhnutelně zklamán. Vypadalo to tak, že delegáti zastupující české golfové subjekty jsou už do té míry unaveni nekonečnými tahanicemi, že by mohlo dojít ke schválení stanov, jednacího a volebního řádu, tedy základních dokumentů potřebných pro chod instituce.

Ke konstruktivnímu průběhu přispěl i fakt, že tentokrát byla ke schválení předložena trojice původních verzí, do nichž nebylo nijak nepatřičně zvenčí zasahováno. Právě tyto nekompetentní zásahy výboru vedly na jaře nakonec k tomu, že bylo plénem rozhodnuto o zmatečných materiálech vůbec nehlasovat. K dispozici měli účastníci v hotelu STEP tři základní možnosti – dvě varianty připravené expertní skupinou vedenou Karlem Čelikovským a jednu, kterou i s přihlédnutím ke svým specifickým podmínkám připravila trojice zástupců golfového klubu v Nové Bystřici.

Dělení klubů do jednotlivých kategorií podle vztahu k funkčním golfovým areálům i odstupňování ročních příspěvků pochopitelně nemohlo vyhovovat všem, pro některé se tyto podmínky mohly jevit dokonce jako diskriminační. Nicméně půlroční příprava s připomínkováním dokumentů se ukázala jako dostatečná a po několika drobných technických úpravách byla nakonec první verze přijata až překvapivou většinou 84 z celkem 128 platných hlasů.

Schválení základních dokumentů je podstatné i pro blížící se jarní řádnou konferenci, která bude navíc volební. Tady už se nepochybně dramata očekávat dají.

Nové stanovy ČGF 2012

.

Počet přečtení: 2 121
Komentáře
 • Ozzy napsal:

  Jsem členem jednoho z „podřadných“ klubů. Do této kategorie jsme se dostali přesto, že jsme zakládajícím členem ČGF. Pánové ve Federaci si asi neuvědomují nebo záměrně zkreslují fakta a principy, na kterých byla ČGF postavena. Nejde o to, podporovat majitele hřišť nebo jen některé kluby. Jde o podporu golfistů. Vychloubání generality ČGF, že nás svět chválí za stálý vzestup členské základny je licoměrnou přetvářkou. Členská základna roste, to je fakt, ale jde o amatérské (rekreační) golfisty. ČGF je tu hlavně pro tyto golfisty. A co chtějí amatéři na ČGF? Jen vedení hendikepu. A že kluby na hřištích si zaslouží nižší poplatky protože se starají o hřiště ? Za to jim přece platíme cenu FEE. Slyšeli jste, že by někde na základě nižších příspěvků chtěli zlevnit a přispět tak k rozvoji golfu?
  Sebrat někomu právo jakkoli ovlivňovat chod organizace a přitom platit dvojnásobné příspěvky je diskriminující a zcela nedemokratické, ať už to bylo jakkoli demokraticky odhlasováno. A golfové prohlášení, že vše bude podle „pravidla slušnosti“ je trpkou ironií. Nemám chuť zůstávat členem takové organizace. Těším se, až někdo opravdu založí Asociaci Amatérských Golfistů (AAG), která jen bude evidovat členy a jejich hendikepy. Tam bude pro všechny členy jednotný poplatek 100.- Kč a pak si páni z ČGF mohou vybírat příspěvky od hřišť. Taková Asociace by jistě přilákala velkou část členské základny. A dopad pro rozpočet ČGF? Už by se jim těch 30 miliónů na rozhazování asi nesešlo. Museli by se uskromnit. Argument, že by tím trpěla reprezentace, rozvoj golfu a děti neuspěje. Nebojím se. Všichni víme, jak „skvěle“ bylo s rozpočtem naloženo. Děti jsou podporovány hlavně kluby. Rozvoj golfu je nezávislý na rozhazovačných a neefektivních kampaních a reprezentace nikde na světě není placena přímo amatéry v daném sportu. Obhajovat zvolený postup je neobhajitelné a neomluvitelné. Slušnost, golfové džentlmenství a základní principy demokracie byly naprosto pošlapány a zneuctěny v zájmu hamižnosti a teplého bydla. To vše za velkoústých prohlášení o rádoby všeobecných zájmech golfu a golfistů.

 • alan babicky napsal:

  Federace tu sice kvuli hráčům, ale zároveň se už dávno měla pasovat do role vedoucího orgánu tohoto sportu. Tím, že se nechala upozadit “expertní skupinou” majitelů hřišť, se tomuto nutnému a po skutečnými odborníky volanému postavení federace zase o (další) krok vzdálila… Aneb, jak majitel kurtu nahradil tenisovou asociaci… -)))

 • Pet napsal:

  V podstate mozu byt clenovia malych klubov stastni. Ked sa podobna bafunarska operacia vykonala na Slovensku, tak nekompromisne bolo vymazanych 1200 golfistov a 7 klubov zo sveta ako po atomovom utoku. Z tych 1200 golfistov vacsina uz nikdy golf nehrala alebo hraje len v zahranici. Sranda je, ze CGF tych golfistov nepodporila a zaujala postoj mrtveho chrobaka. Pochybujem, ze aj historik Prokop Sedlak to opisal nezaujato.

 • Michal Pospíšil napsal:

  Pane Pavle,ˇhráči ani majitelé tu nejsou pro Federaci. Federace je tu pro hráče a pro majitele. A věřte, že golf se dá hrát i bez ČGF, což je právě to, co si někteří bafuňáři nechtějí připustit. Váš největší omyl je v tom, že kdyby nebyla hřiště, nebyla by ani ČGF. Zapomněl jste na jednu důležitou složku…. kdyby nebyli hráči, mohli by se jak majitelé, tak federace jít pást…

 • Věra Babšická napsal:

  I když jsem členkou klubu, který je podle nových stanov považován za “řádný”, připadá mi podivné, že kluby nevlastnící hřiště byly kdysi přijímány do ČGF jako řádní členové a teď, aniž by bylo stanoveno nějaké přechodné období, nejen že jsou považovány za přidružené, ale nemají ani právo na konferenci CGF hlasovat. Takový postup není dle mého názoru férový.

 • Pavel napsal:

  ano, vyhovuje to majitelům hřišť. Kdyby nebyly, nebyla by ani ČGF ani Ti chytráci podemnou by neměli kde hrát. Logika chci vše a zadarmo je zakořeněna ve všech lidech v socialismu vyrůstajících. Pak nasednou do svého auta za dva miliony a odjedou si stezovat, ze zaplati o par korun navic. Jak smutné.

 • Michal Pospíšil napsal:

  Diskriminační jen pro některé? Diskriminační pr všechny hráče, kteří jsou členy klubů, nemajících vlastní hřiště. Jsem proto méněcenný? Proč bych já jako hráč měl federaci prostřednictvím svého klubu platit víc jen proto, že jsem si v minulosti vybral klub, který mi byl schopen nabídnout podmínky, které mi nejvíc vyhovovaly? Trestají mne nyní bafuňáři za to, že jsem se choval racionálně? Trestají mne za to, že jsem jeden z těch hráčů, kteří po federaci nic nechtějí a ještě jí přinášejí peníze? K čemu mi je taková federace? Aby mi milostivě dovolila hrát a zaplatit za to víc, než jiní hráči, kteří jsou v očích federace “tak nějak opravdovější, golfovější, rovnější” ? Styďte se

 • janik napsal:

  ano jedinému komu to vyhovuje jsou majitelé hřišť! ČGF se stala naposto nefukční

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017