Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Milan Veselý se stal doživotním členem The Royal & Ancient Golf Club of St. Andrews

25.08.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Českému golfu se dostalo veliké pocty. Milanovi Veselému, právníkovi z Mariánských Lázní a prezidentu ČGF bylo po pětileté zkušební lhůtě přiznáno doživotní, plnohodnotné členství v nejstarším a nejprestižnějším golfovém klubu světa, The Royal & Ancient Golf Club of St. Andrews. S účinností od 8. srpna je Milan Veselý řádným členem (Ordinary Member) s plnými právy.

„Na členství v R&A jsem čekal 15 let, tj. od doby, kdy mě můj předchůdce Hanuš Goldscheider seznámil s vedením R&A a požádal o moje členství. Jde samozřejmě o naprosto unikátní záležitost a splnění celoživotního snu, neboť jsem se dostal mezi Overseas Members, včetně členů z USA, Austrálie, Jižní Afriky atd., kteří mohou být členy této nejvýznamnější a nejstarší golfové instituce na světě“ říká Milan Veselý.

„Je to velká pocta pro mě osobně, ale i pro český golf, neboť na členství jsem byl navržen Championship Committee of R&A za dlouhodobou práci pro golf v České republice. Veškeré doklady jsem obdržel vlastně tři týdny před St. Andrews Trophy a představitel R&A pan Aubyn Stewart-Wilson mě tuto věc vysvětlil tak, že General Committee chtěla, abych se již na St. Andrews Trophy cítil jako plnoprávný člen R&A“ pokračuje Milan Veselý.

„Jsem nesmírně šťastný a pořád mně nedochází, že jsem mezi lidmi, kteří mohou vstupovat do historické budovy Old Club of St. Andrews jako členové a chovat se tam jako v domovském klubu. Celá tato věc bude samozřejmě mít dopad i na český golf, neboť jsem již slíbil, že se plně zapojím do práce v R&A a budu se podílet na organizaci Open Championship a na práci v Rules Committee.“

Jediným Čechem, který členství v R&A získal před Milanem Veselým byl Hanuš Goldscheider. Členství získal v roce 1961.

Pro Milana Veselého osobně je to veliký životní úspěch, pro českou golfovou komunitu důvod k hrdosti.

Milan Veselý se od příštího roku také zapojí do exekutivy EGA ve funkci člena Executive Committee, tj. nejvyššího výkonného orgánu EGA.

Milane gratulujeme a do náročného příštího období přejeme hodně sil a pohody.

Stránky    

R&A St. Andrews
   
European Golf Association

[Gallery not found]