obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Milan Veselý se stal doživotním členem The Royal & Ancient Golf Club of St. Andrews

25.08.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Českému golfu se dostalo veliké pocty. Milanovi Veselému, právníkovi z Mariánských Lázní a prezidentu ČGF bylo po pětileté zkušební lhůtě přiznáno doživotní, plnohodnotné členství v nejstarším a nejprestižnějším golfovém klubu světa, The Royal & Ancient Golf Club of St. Andrews. S účinností od 8. srpna je Milan Veselý řádným členem (Ordinary Member) s plnými právy.

„Na členství v R&A jsem čekal 15 let, tj. od doby, kdy mě můj předchůdce Hanuš Goldscheider seznámil s vedením R&A a požádal o moje členství. Jde samozřejmě o naprosto unikátní záležitost a splnění celoživotního snu, neboť jsem se dostal mezi Overseas Members, včetně členů z USA, Austrálie, Jižní Afriky atd., kteří mohou být členy této nejvýznamnější a nejstarší golfové instituce na světě“ říká Milan Veselý.

„Je to velká pocta pro mě osobně, ale i pro český golf, neboť na členství jsem byl navržen Championship Committee of R&A za dlouhodobou práci pro golf v České republice. Veškeré doklady jsem obdržel vlastně tři týdny před St. Andrews Trophy a představitel R&A pan Aubyn Stewart-Wilson mě tuto věc vysvětlil tak, že General Committee chtěla, abych se již na St. Andrews Trophy cítil jako plnoprávný člen R&A“ pokračuje Milan Veselý.

„Jsem nesmírně šťastný a pořád mně nedochází, že jsem mezi lidmi, kteří mohou vstupovat do historické budovy Old Club of St. Andrews jako členové a chovat se tam jako v domovském klubu. Celá tato věc bude samozřejmě mít dopad i na český golf, neboť jsem již slíbil, že se plně zapojím do práce v R&A a budu se podílet na organizaci Open Championship a na práci v Rules Committee.“

Jediným Čechem, který členství v R&A získal před Milanem Veselým byl Hanuš Goldscheider. Členství získal v roce 1961.

Pro Milana Veselého osobně je to veliký životní úspěch, pro českou golfovou komunitu důvod k hrdosti.

Milan Veselý se od příštího roku také zapojí do exekutivy EGA ve funkci člena Executive Committee, tj. nejvyššího výkonného orgánu EGA.

Milane gratulujeme a do náročného příštího období přejeme hodně sil a pohody.

Stránky    

R&A St. Andrews
   
European Golf Association

[Gallery not found]