Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Miguel Ángel Jiménez: Jsem z jiné generace golfistů

05.01.2016 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Interview, Novinky, Rozhovory
A A A

Jimenéz s doutníkem

Španělský golfista Miguel Ángel Jiménez (52) má na kontě 21 titulů z European Tour, a podobně jako třeba John Daly, patří k ostře sledovaným hráčům nejen pro svou dynamickou hru, ale i pro svůj životní styl.

Jiménez je bouřlivák, který nezapře svou jižanskou náturu. Rád se napije whisky a ze všeho nejradši kouří kubánské doutníky.

Jimenez„Pocházím z jiné generace,“ říká Jiménez. „A nejsem pokrytec. Nebudu skrývat to, jaký jsem. Když si chci dát něco k pití, tak si dám něco pořádného. A proč by ne? Je nezákonné pít alkohol? Je tabák nelegální? Ne! Tak proč bych se měl starat o to, že mě lidé uvidí kouřit? Chovám se úplně stejně na veřejnosti i v soukromí. Pokud s tím má někdo problém, ať si trhne nohou a nechá nás ostatní dělat to, co chceme,“ řekl Jiménez v rozhovoru pro Golf.com.

Miguel Ángel Jiménez

„Život není o tom, že se narodíme a umřeme. Život je o tom, co se děje mezi tím. A to je přesně to, co já dělám: žiji, hraji golf a neskutečně si to užívám,“ dodal Jiménez, který v roce 2014 vyhrál Open de España a získal svůj 21. titul na European Tour. A prodloužil tím svůj rekord o nejstarším vítězi na tour.

„Pořád se cítím konkurenceschopný. A pořád soutěžím. Ale musím říct jednu věc. Nejvíc ze všeho oceňuji to, že jsem strávil více než polovinu Kapitáni Jiménez a Jaidé - foto www.eurasiacup.comživota na tour. Hrál jsem s Nicklausem, Playerem, Palmerem i Sevem. Na hřišti jsem stál po boku Tigera, Roryho a s hráči všech možných generací. Viděl jsem všechny možné golfové styly,“ uvedl španělský golfista, který letos skončil dvakrát v TOP 10 a udržel se na 69. místě ve World Golf Ranking.

„A musím přiznat, že se víc ztotožňuji s tím starým stylem, než s tím novým. Snažím se poslat míček zprava doleva, a zleva doprava – je to spíš o citu, ale moderní hra je hlavně o síle. Samozřejmě to respektuji, poslat míček co nejdál, to je také umění!“ dodal Miguel Ángel Jiménez.

Rozcvička před hrou s Miguel Ángel Jiménezem