Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mid-amatéři v golfovém ráji

31.07.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Chcete si zahrát na fervejích, které vypadají jako greeny a na hřišti, kterému se směle může říkat golfový ráj? Tak to určitě zajeďte na hřiště Fontana kousek od Vídně. Tam se také konal předposlední turnaj základní části domácí soutěže Mid-amatérů. A byl pohromou pro většinu favoritů.Tropická vedra, silný vítr a nádherné prostředí vídeňského hřiště – to byla kulisa předposledního turnaje základní části Czech Mid-amateur Tour 2005. Pro hráče, kteří zde byli poprvé to byla rozhodně návštěva hodná 80 Euro, které za green-fee zaplatili. Nádherné rychlé greeny, perfektní ferveje a dokonalý design hřiště udělal radost i těm, kteří zde zrovna skvělý výsledek nezahráli. Hřiště má z bílých odpališť přes 6,5 kilometru. Přičteme-li si k tomu ještě silný vítr, který se zvedl těsně před obědem tak každý výsledek na úrovni hráčova hendikepu byl úspěchem.

Pohromou bylo hřiště zejména pro favority – Mikuláš Ordnung byl diskvalifikován, Radkovi Votrubovi se nedařilo a ani obhájce loňského prvenství Martin Holub neměl svůj den (byl také diskvalifikován). Cesta k prvnímu vítězství v sérii se tak otevřela pro ostatní hráče. Nejlépe z nich se s hřištěm popasoval Víťa Rotter, kterého 81 ran tentokráte stačilo na prvenství. Ani jediný z mid-amatérů totiž nedokázal pokořit magickou hranici 80 ran. Ze 74 hráčů nakonec plných 19 přineslo výsledek třímístný, což jen dokumentuje jak náročné to bylo v pátek na vídeňském hřišti. Na druhém místě pak skončil Miroslav Stehlík a třetí byl Jan Eisler – oba s výsledkem 82.

Mezi ženami se tradičně o první místo ucházela Iveta Holubová a opět se jí podařilo zvítězit. V konkurenci deseti žen neměla pravda příliš velkou konkurenci a průměrný výsledek 94 stačil na prvenství. Druhá s odstupem tří ran skončila Kamila Pobudová. Bronzový stupínek pak obsadila Věra Knihová (99).

Poslední turnaj základní části se bude konat v neděli, 7. srpna v Karlových Varech. Pro mnohé je to poslední šance, jak získat body potřebné do žebříčku. Pouze prvních 50 mužů a 6 žen má totiž kartu na příští ročník jistou. Ostatní budou muset bojovat o 40 postupových míst mužů a 9 žen v dodatečné kvalifikaci na Czech Mid-Amateur Tour 2006 v Poděbradech.
[Gallery not found]