Mickelsonův pád: na zadnici i v pořadí

11.02.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Možná to tak legrační nebylo a možná jsou v tom obsaženy i jisté stopy tragiky, ale člověk je už takový, že nedobrovolný dopad na zadní část těla (někoho jiného samozřejmě) u něj vyvolá pocit směšnosti. A legračně vypadal i Phil Mickelson, když se mu podařilo skončit takto v sobotním třetím kole turnaje AT&T Pebble Beach National Pro-Am.

Možná se americký hráč vydal ten míček hledat zbytečně. Skalnaté pacifické pobřeží tvoří pro populární kalifornské hřiště poblíž města Monterey nezapomenutelnou kulisu, některé jamky se hrají na pozadí s příbojem vln. Klidnější vody omývají břeh u osmnácté fairwaje, ale neznamená to, že tam nemůže být nebezpečno.

Mickelson se o tom přesvědčil při vycházce za ztraceným balonem. Na vlhkém kameni podklouzl a minimálně tím riskoval zraněné zápěstí, nebo odraženou kostrč. Míč byl beztak ztracený a jeden z nejzkušenějších hráčů se nechal událostí tak rozhodit, že pak do moře poslal ještě jeden a se dvěma trestnými zapsal triple bogey. Klesl tak na samou hranici cutu.

Po vynikajícím výkonu v minulém týdnu na TPC Scottsdale, kde mu v prvním kole uniklo číslo 59 a on pak s přehledem vyhrál, se dvaačtyřicetiletý golfista ukázal v opačném světle. Na téže jamce Pebble Beach v posledním kole zahrál double bogey a pád ho neminul ani ve výsledkové listině.


.