Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mickelsonovo magické číslo

26.11.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Phil Mickelson zakončil letošní golfovou sezónu fantastickým výkonem. Na PGA Grand Slam dokázal zahrát 59!

Phil Mickelson může být s letošní sezónou spokojen. Konečně se zbavil nálepky „nejlepší golfista, který nikdy nevyhrál major“, když v dubnu dokázal zvítězit na US Masters. Vítězové čtyř major turnajů se pak v závěru sezóny scházejí na PGA Grand Slam. Dvoudenní klání se hraje pravidelně na Poipu Beach na Havaji. Letos se o prémii 400 tisíc dolarů ucházeli mimo levorukého Američana ještě Retief Goosen (US Open), Todd Hamilton (British Open) a Viajy Singh (PGA Championship).
Fantastickým výsledkem se ukázal Phil Mickelson, když ve druhém (finálovém) kole zahrál magických 59 ran! Před ním se to povedlo pouze několika hráčům. Al Geiberger, Chip Beck a David Duval však svých „59“ zahráli na oficiálním turnaji PGA a proto se Mickelsonovi tento výsledek do statistik zapisovat nebude. Shigeki Maruyama zahrál v kvalifikaci na US Open 2002 dokonce 58 ran!
Mickelson měl možnost zahrát 58, ale minul krátký putt na eagle na poslední jamce. „Pro mne není mnoho rozdílu mezi 58 a 59,“ usmíval se Mickelson, zatímco diváci bouřili v ochozech. „Velký rozdíl je mezi 59 a 60. Proto jsem na sobě příliš velký tlak necítil. Prostě jsem si mohl dovolit ten závěrečný putt minout.“
Toto magické číslo mu pomohlo získat vítězství, druhý skončil Vijay Singh, třetí Retief Goosen a Todd Hamilton se musel spokojit se čtvrtým místem.
[Gallery not found]