Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Michael Jon se stal generálním sekretářem české PGA

11.04.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Mezinárodní rozhodčí, publicista, šéfredaktor časopisu ForGolf,  vedoucí  golfové poradny na Golf.cz  pan Michael Jon, byl dnes jmenován Generální sekretářem PGA of Czech, české asociace profesionálních golfistů.  Do funkce nastoupí 1. května. 2011. Česká PGA v Michaelu Jonovi získává člověka s vysokou kvalifikaccí, obrovským přehledem a vědomostním vybavení v oboru. Michael Jon má  bohaté české i mezinárodní kontakty a hluboké kořeny v českém golfu.  Je výraznou osobností v tomto prostředí a jeho zařazení do struktury PGAC odpovídá vysoké prestiži této organizace.

(www.pga.cz)  PGA Czech po dvaceti letech své existence učinila velký historický krok. Ve výběrovém řízení, které probíhalo uplynulý měsíc, obsadila pozici generálního sekretáře.

Po dvou kolech, kdy v první fázi zasílali uchazeči svá CV a ve druhé pak následoval osobní rohovor všech přihlášených s členy výboru PGAC, mezi čtyřmi uchazeči nakonec členové Výboru PGAC našli vhodného kadidáta. Historicky vůbec prvním generálním sekretářem PGAC se stal Michael Jon.

Michael Jon je od roku 1992 členem Golf Clubu Semily. V roce 2007 s úspěchem absolvoval R&A Referees School v St. Andrews. Ve stejném roce mu předseda Komise rozhodčích ČGF Václav Janoušek přidělil mezinárodní třídu. Jako rozhodčí má za sebou dva turnaje European Tour, tři turnaje European Senior Tour a jeden na Challenge Tour, také dvě Alps Tour a pět EPD Tour, jeden turnaj PGA Tour de Espaňa, víc než pět desítek českých profesionálních turnajů a přes dvě stovky turnajů amatérských, od těch klubových až po mezinárodní mistrovství amatérské, seniorské i akademické. Od roku 2007 vedl na pozici přesedy Regionální STK ČGF v regionu Východ A (od Liberce po Telč), v loňských volbách byl do této funkce opětovně zvolen. Od stejného roku je zároveň členem STK ČGF a také členem Komise rozhodčích ČGF. V roce 2009 se stal přesedou nově založené Komise pro hřiště ČGF.

Pro PGAC již odvedl mnoho práce jako hlavní rozhodčí série turnajů organizovaných právě pod hlavičkou PGAC, ať už to byly první tři roky pod jménem Czech PGA Tour nebo uplynulé dvě poslední sezóny, kdy do názvu přibylo jméno hlavního partnera, Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Zároveň spolupracuje s předsedou sportovně-technické komise PGAC Head-Pro Oldřichem Nechanickým a kolegou, také mezinárodním rozhodčím, Jiřím Kubelíkem v Rules Committe PGAC. Je také například autorem redesignu loga PGAC. PGAC ocenila tuto spolupráci v roce 2010, u příležitosti 20. výročí svého založení, Zlatou pamětní medailí.

Mimo to Michael Jon působí jako lektor v Národním institutu golfového vzdělávání v oborech Maršál (kde je autorem a spoluautorem metodiky výuky a výukových materiálů) a Cvičitel, kde přednášel historii a etiketu. Od založení měsíčníku ForGolf pracuje jako šéfredaktor tohoto média. Na golfovém portálu golf.cz vede úspěšnou Pravidlovou poradnu.

Výbor PGAC spatřuje v dosavadním zapojení Michaela Jona v ostatních aktivitách plnou synergii. Protože se pozice generálního sekretáře bude postupně vyvíjet a přizpůsobovat potřebám PGAC, nebude funkce generálního sekretáře od prvopočátku formovaná jako full-time job. Proto, po dohodě obou stran, bude Michael Jon ve svých ostatních aktivitách i nadále pokračovat. Do funkce bude oficiálně Michael Jon uveden od 1. května.

Předsednictvo PGAC