Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mezinárodní mistrovství ČR na rány – vítězí Angličan Neil Chaudhuri a Němka Sandra Gal

11.08.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Angličan Neil Chaudhuri a Němka Sandra Gal získali tituly mezinárodních mistrů České republiky na rány. Druhá místa obsadili Němka Stepahine Doering a Ital Nino Bertasi. Třetí místa získali Petr Strýček a Marie Šebestová. V Poháru národů zvítězila družstva mužů Anglie a žen Německa. Mistrovství se odehrálo v Cihelnách do středy 8. do soboty 11. srpna.

České mistrovské tituly opět putují za hranice.
Naši hráči začali dobře, v prvním kole předložili velmi dobrou vizitku, především v mužské soutěži. Šestnáctiletý Jan Ryba zahrál v prvním kole 64, další se také činili. Do první desítky pustili pouze Angličana Chauduriho.
Po druhém kole už bylo všechno jinak. Chaudhuri se usadil v čele a už tam zůstal. Naši lídři Ryba, Nový, Zíma a Stanislav se od něho vzdalovali. Není se co divit. Naši hráči vykazovali ve svých výkonech rozdíly, většinou kolem pěti ran. Nešťastný Honza Ryba po prvním, téměř rekordním kole 64, přinesl v druhém kole výsledek dokonce o 11 ran vyšší.
Chaudhuri předvedl hodinářsky precizní a konzistentní golf. Pokud by se měly měřit trefené ferveje a greeny v regulaci, určitě by se blížil stoprocentním hodnotám. Ve čtyřech kolech se vešel do rozdílu pouhých dvou úderů (67,65,67,66 –15). Pohled do jeho skorkarty je ohromující: 1 eagle, 17 birdie a pouhé 4 bogey.

Stíhající Ital Bertasio předvedl v posledním kole smršť šesti berdíků. Chaudhuri si ovšem stále držel vzdálenost a nedal Italovi šanci na proklamované vítězství.

Ženská soutěž byla ve znamení jediné osoby. Způsobem start cíl zvítězila Němka Sandra Gal. Hráčka s nejnižším handicapem v soutěži (+3,9) zahrála ve čtyřech kolech 22, slovy dvaadvacet berdíků. Také ale zahrála 5 bogey, 3 double bogey a jednou tři nad par. Také ona se svými výkony vešla do rozdílu dvou ran: hrála 67,67,69,69 –8.
Jako jediná žena skončila celkově pod parem hřiště.

Smutně pohledět bylo na úřadujícího mistra ČR 2006 Portugalce Henriquese. Jeho výkon nebyl ani náznakem obhajoby titulu a tak se nepovšimnut díval na záda vedoucích hráčů. Skončil na 17. místě.

Z německých dorostenců se do poslední kola kvalifikoval jediný Thomas Friebe, který obsadil 25. místo.

Pohled do aktuálního žebříčku ČGF a mužské výsledkové listiny mistrovství ukazuje, že papírové předpoklady vzaly za své. V první desítce českých hráčů na výsledkové listině mistrovství se z první desítky žebříčku objevila pouze jména Petra Strýčka, Jiřího Kordy a Marka Nového.
Určitě se od ostatních našich předních hráčů čekalo více, ovšem stejně jako od dalších Angličanů a Portugalců. Cihelny zřejmě nepadnou každému.

Soutěž zdobí Hole in one (a zároveň vzácný albatros) Katky Růžičkové na čtyřparové jamce č. 9 a Hole in one Jakuba Stanislava na tříparové jamce č. 11.

Pohár národů vyhlašovaný po druhém kole získali mužské družstvo Anglie a ženské Německa.

Výsledky
     
Stránka mistrovství 2007
     

Astoria Golf Club Cihelny

Z archivu Golf.cz:      

MMČR 2006
     
MMČR 2005
     
MMČR 2004
     
MMČR 2003
     
MMČR 2002
     
MMČR 2001
     
MMČR 2000
     
MMČR 1999
     
MMČR 1998