Mezinárodní mistrovství ČR mid-amatérů 2013 Sokolov

23.05.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Markéta Šubrtová a Marc Mazur

Sobota – 3.kolo
Muži: Němec Marc Mazur (+12) suverénně obhájil loňský titul midamatérského mistra České republiky. V Sokolově hrál svůj turnaj a od druhého Tomáše Vymazala (+25) ho v konečném součtu dělí třináct úderů. Na třetím místě skončil Marek Šulc (+26). 
Turnaj provázelo mizerné počasí, zloději a ostuda. Pětici německých hráčů a Markétě Šubrtové vykradli ve čtvrtek v noci auta a ukradli i golfové hole. Postižení Němci odjeli domů, Šubrtová si nechala z Prahy dovézt druhé hole a do druhého kola nastoupila.
V pátek v noci vykradli namlsaní zloději auto i Marcu Mazurovi, který však hole v autě už naštěstí nenechal. Jak uvádí Luboš Klikar na webu ČGF, Mazur se zachoval jako ohleduplný gentleman. Při vyhlášení ve svém projevu vítěze ani slovem tyto nepříjemné události nezmínil, pochválil pořadatele, stav hřiště a slíbil, že přijede obhajovat opět příští rok.
Počasí v sobotu bylo opět velmi chladné, naštěstí pršet začalo až při vyhlášení a nakonec při odjezdu hráčů vykouklo i sluníčko.
Naproti těmto nepříjemnostem stálo v Sokolově v mezích možností dobře připravené hřiště, elegantní, prostorná, vyhřátá klubovna a hlavně, ochotný a velmi příjemný personál v restauraci, recepci i na hřišti.

Konečné Top 10 mužů:

Ženy: V ženské soutěži také suverénně zvítězila a loňský titul obhájila Markéta Šubrtová (+19) o šestnáct ran před Markétou Spohrovou a Martinou Fulínovou (obě +35). >V Sokolově nepadala nízká čísla, pod osmdesát jsou jenom tři ženské výsledky. Šestinásobná midamatérská mistryně Martina Fulínová (za svobodna Dorníková) přinesla ve třetím kole nebývalých devadesát ran. Takový výsledek hrála  naposled někdy v žákovských letech a kdoví jestli. „Životní výkon,“ komentovala Fulínová s hořkostí.  Na čtvrtém místě se umístila jediná cizinka, usměvavá Italka Francesca Donnini.

Konečné výsledky ženy:

Kompletní výsledky

Odkazy: … GC Sokolov … Hřiště na satelitní mapě … Info  turnaje

Z archivu Golf.cz – Mezinárodní mistrovství České republiky mid-amatérů:
2012 … 2011 .. 2010 2009 … 2008 … 2007 …. 2006 … 2005

Kompletní výsledky

Pátek – 2. kolo
Muži: Obhájce Marc Mazur (+5) zvýšil svůj náskok  na druhého Marka Šulce na šest úderů a vytvořil si dostatečnou rezervu do zítřejšího finálového kola, ve kterém si půjde pro druhý titul českého midamatérského šampiona. V pořadí se nic nezměnilo, vede Marc Mazur (+5), druhý je Marek Šulc (+11), třetí David Mrákota (+16).
Kolo doprovázelo studené a mokré počasí, které provázelo zvýšení čísel výsledků.

Top 10 druhého kola:

Ženy:
Obhájkyně loňského titulu Markéta Šubrtová (+15) setřásla Martinu Fulínovou (+17) a vede o dva údery. Ze třetího místa půjde do posledního kola Markéta Špohrová (+21). Ženské startovní pole opustily tři hráčky.

Výsledky druhého kola žen:


Marc Mazur

Čtvrtek – 1. kolo
Muži: Marc Mazur z Německa nenechal nikoho na pochybách, že přijel obhajovat loňský titul. Sokolovské hřiště zahrál v paru (E) a vede o tři údery před Markem Šulcem (+3).  Na třetím místě přenocují Davidové Krajný a Mrákova (+7).

Top 10 prvního kola:

Ženy: V ženské soutěži vede šestinásobná mistryně Martina Fulínová (Dorníková) s výsledkem +7. Obhájkyně loňského titulu Markéta Šubrtová je druhá. Obě došly první kolo se skore +7. Na třetím místě je Markéta Spohrová (+8).

Top 10 prvního kola:

 Marc Mazur a Markéta Šubrtová – mistři 2012

Devátý ročník Mezinárodního mistrovství České republiky mid-amatérů se koná od čtvrtka 23. do soboty 25. května 2013 na hřišti GC Sokolov. Mid-amatéři je věková kategorie, ve které soutěží hráči a hráčky od 35 let, tj. letos ročníky 1978 a starší.
Tříkolového mistrovství se může zúčastnit nejvýše 108 mužů s limitem hendikepu 11 a 36 žen s limitem hendikepu 18. Po druhé kole bude proveden cut a do posledního kola postoupí 45 nejlepších mužů , 9 žen a dělená místa. 
Loňské vítězství z Beřovic budou obhajovat  Němec Marc Mazur  (hcp +1,6) a členka GC Praha Markéta  Šubrtová (+0,1), na snímku vlevo.

Mistři 2005-2012:

Odkazy: … GC SokolovHřiště na satelitní mapěInfo  turnaje

Z archivu Golf.cz – Mezinárodní mistrovství České republiky mid-amatérů:
20122011 .. 2010 2009 20082007 …. 20062005

.