Mezinárodní Mistrovství ČR mid-amatérů Renomia v Cihelnách 2008 – mistry jsou Parkinson a Dorníková

31.05.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

David Parkinson z GC Hostivař a Martina Dorníková z GC Erpet Praha se v Cihelnách stali Mezinárodními Mistry České republiky midamatérů 2008. Pro Parkinsona je to první titul, pro Dorníkovou čtvrtý v řadě. Druhá místa obsadili Vít Rotter a Eva Hlaváčková, třetí místa obsadili Radek Votruba a Anna Brugioni.

David Parkinson šel po titulu nekompromisně. Zatímco v prvním kole byl výsledkem 73 na třetím místě, stejný výsledek ho po odpadnutí vedoucího Vilimovského (81) uvedl do vedení. Po dvou kolech byl na výsledkové listině první, ale se stejným skore jako Vít Rotter +6. Do třetího kola šli s Rotterem do boje o titul. Již na první devítce měl Parkinson o dvě rány méně a poslední kolo skončil jednu ránu pod par (69). Rotterovým šesti bogey nepomohly ani dva závěrečné berdíky a výsledek 74 odsunul Rottera na druhé místo. Na třetím místě skončil obhájce titulu Radek Votruba.

Velikou detektivku zařídily dvě vedoucí hráčky šampionátu. Trojnásobná mistryně Martina Dorníková nastupovala do posledního kola s pohodlným náskokem sedmi rad. Dala se předpokládat klidná hra na jistotu, čemuž nasvědčovala první devítka hraná +1 s jedním double bogey a jedním berdíkem. Na 12. jamce však přišla zápletka v podobě druhého double bogey a následných „bogíček a dabláčů“. Na dalších pěti jamkách za sebou nasekala tato zkušená hráčka sedm ran nad a došla 78 (+8).Druhá v pořadí Eva Hlaváčková něco podobného zažila už v druhém kole, kdy donesla 81. Poslední kolo zahrála dobrých 73 a v konečném účtování ji od mistrovského titulu dělí dvě rány. Tyto dvě hráčky skončily od sebe pouhé dva údery, od ostatních je však dělí mnoho ran. Na třetím místě skončila Anna Brugioni se ztrátou devatenácti úderů . Mistrovství bylo kvalitně obsazeno domácímí hráči, ze zahraničí nepřijel žádný hráč.

Výsledky ………. Informace o hřišti ………. Hřiště na satelitní mapě

Z archivu Golf.cz : ………. MMČR 2007 ………. MMČR 2006

foto: Antonín Krčmář

.