Mezinárodní mistrovství ČR mid-amatérů ČEZ na Konopišti, mistry se stali Votruba a Dorníková

01.06.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Mezinárodní mistrovství České republiky 2007 mid-amatérů se odehrálo od středy 30.5. do pátku 1.6. na hřišti Golf Klubu Konopiště. Tituly mistrů získali Radek Votruba, hráč GC Karlštejn a Martina Dorníková, hráčka GC Erpet Praha.
Mistrovství se účastnila celá česká špička, neúčastnil se žádný zahraniční hráč.
Druhá místa obsadili Mikuláš Ordnung (GC Karlštejn) a Eva Hlaváčková (GC Plzeň Dýšina), třetí Marek Šulc (GC Poděbrady) a Zuzana Trunečková (GC Konopiště).

Letos se pořadatelé vyvarovali kolize termínů s Czech Mid-Amateur Tour a tak se Mistrovství ČR účastnila téměř celá česká mid-amatérská špička. Obhajovat nepřijel loňský mistr Jiří Blažek, z čela žebříčku Czech Mid-Amateur Tour chyběli Richard Svátek a Renáta Dědková.

Průběh mužské soutěže určovali karlštejnští hráči. Po prvním kole byl v čele mužské soutěže karlštejnský Marek Černý (73), v druhém převzal žezlo jeho klubový kolega Mikuláš Ordnung (74,72). Do třetího kola vstupoval Ordnung s náskokem jediného úderu, tam už však úřadoval třetí karlštejnský, Radek Votruba. Dvě birdie, jedno double bogey a Votruba došel třetí kolo v paru.
Ordnung neměl v posledním kole dobrý začátek. Pak sice nasadil, od dvanácté jamky začal psát birdie nebo par, ale konec špatný všechno špatné. První rána do autu vlevo, druhá trestná, třetí znovu z odpaliště, čtvrtá do vody, pátá trestná, šestá na green, dva putty a sněhulák na poslední jamce odsunul kapitána reprezentace na konečné, druhé místo.

Ženská soutěž měla jednoznačný průběh. Od počátku bylo pouze otázkou, kdo bude druhý za obhájkyní loňského titulu Martinou Dorníkovou. Ta měla po prvním kole na druhou Hlaváčkovou náskok čtyř úderů, po druhém osmi, po třetím deseti. Od třetí v konečném pořadí Trunečkové, dělí Dorníkovou propastných 37 úderů.

Honza Zitterbart zahrál v druhém kole hole in one na jamce č. 4.

Výsledky
    
MMČR 2006