MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR JUNIORŮ DOROSTU A ŽÁKŮ – GOLF CLUB KARLOVY VARY

08.08.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky

Mistrovství ČR juniorů, dorostu a žáků  se odehrálo 6.- 8.8. v Karlových Varech. Nejdříve si připomeňme základní parametry “juniorky”. Junioři jsou hráči a hráčky od 18 do 21 let, dorostenci od 15 do 18 let a žáci do 14 let. Hrály se tři kola.Juniorka měla pět zahraničních hráčů ze tří zemí. Ze Švýcarska, Ruska a ze Slovenska.
Soutěž provázelo mizerné, velmi deštivé počasí. Pouze první kolo bylo sehráno dle plánovaného programu. Ve druhém i třetím kole bylo hřiště po nočních vydatných deštích pod vodou, musel se odkládat start a redukovat program.Mistrovství ČR juniorů, dorostu a žáků  se odehrálo 6.- 8.8. v Karlových Varech. Nejdříve si připomeňme základní parametry “juniorky”. Junioři jsou hráči a hráčky od 18 do 21 let, dorostenci od 15 do 18 let a žáci do 14 let. Hrály se tři kola.

obhajovali mistři z roku 2001:
Junioři – Petr Nič (GC Praha)  a Petra Kvídová (GC Štiřín)
Dorostenci – Pavel Korda (Park GC Ostrava)  a Edita Nechanická (GC M. Lázně)
Źáci – Kryštof Petele a Sabrina Eliášová (oba GC M. Lázně)

Juniorka měla pět zahraničních hráčů ze tří zemí. Ze Švýcarska, Ruska a ze Slovenska. Soutěž provázelo mizerné, velmi deštivé počasí. Pouze první kolo bylo sehráno dle plánovaného programu. Ve druhém i třetím kole bylo hřiště po nočních vydatných deštích pod vodou, musel se odkládat start a redukovat program.

Velmi dobře obsazená kategorie juniorů byla velikým soubojem domácího Petra Skopového a Romana Svobody z GC Čechie. Po prvním kole vedl vynikajícím výkonem 71 Skopový,  stetně dobrý výkon podal i druhý v pořadí Martin Vancl ze Semil.
Roman Svoboda byl o ránu hůře na třetím místě. V druhém kole přešel do  vedení  Roman Svoboda, který  na Skopového získal dvě rány náskok. Ve třetím  kole, zkráceném kvůli podmáčenému hřišti o tři jamky, hrál sice o ránu  lépe Skopový, ale  teprve rozhodující putt Romana Svobody na 18. jamce přinesl celkové rozuzlení napínavého tříkolového souboje.

Juniorským mistrem ČR se stal Svoboda. O jedinou ránu zpět zůstal na stříbrné pozici domácí Petr Skopový. Třetí místo získal Martin Vancl z GC Semily. Obhájce titulu Petr Nič z GC Praha nejenže nedohnal ztrátu z prvního kola, cestou ještě pár ran nabral a skončil na čtvrtém místě, o třináct ran za vítězem. Pro Romana Svobodu je to druhý letošní titul (je již mistrem 2002 na jamky) a celkem čtvrtý titul Mistra ČR.

Kategorie juniorek byla koncertem pro jediný nástroj. Petra Kvídová z GC Štiřín nemá konkurenci v ženské, natož v juniorské kategorii. V prvním kole zahrála skvostných 73, čímž serázně utrhla od ostatních hráček v kategorii a pak si již vycházkovým tempem došla pro svůj druhý juniorský a celkem jedenáctý titul Mistryně ČR. Letos již získala, stejně jako Svoboda, titul jamkové mistryně ČR a jako jediná z letošní juniorky obhájila. Za pozornost určitě stojí sportovní počin prezidenta GC Štiřín   Jana Hermana, který Petře Kvídové dělal caddyho.

Juniorská kategorie je u nás již několik let předpremiérou normálního mistrovství. Naši nejlepší hráči, alespoň jejich většina,  jsou právě v juniorském, či dorosteneckém věku. Juniorské tituly si tedy rozdělují stejní hráči, kteří budou za pár dní bojovat o titul “dospělého” mistra ČR. Povede se Svobodovi nebo Kvídové první hattrick v historii českého golfu?

Také dorostenecká kategorie byla velmi dobře obsazena. Ke jménům našich budoucích mistrů jako jsou Havránek, Klikar,
Lukáš a Pavel Kordové, Makovský Máj, Tintěra, Trubač (podle abecedy), přibyl jeden z nejlepších slovenských hráčů mladý Peter Wieger. Výkonem 75,74,62 (211), který by stačil na bronzovou medaili v kategorii v kategorii juniorů zvítězil domácí
Lukáš Tintěra. Střibrnou medaili získal Ondřek Lébl z Líšnice, bronzovou Lukáš Korda z PCGO. Obhájce titulu Pavel Korda z PGCO skončil na desátém místě.

V kategorii dorostenek musela obhájkyně Edita Nechanická přepustit žezlo Marii Verchenové z Ruska a spokojit se se stříbrnou medailí. Třetí místo získala Lucie Šarochová z GC Erpet Praha.

V kategorii žáků si tentokrát nenechal ujít vítězství Petr Václav ze Štiřína. Možná si vzpomenete na jeho nešťastný závěr vloni v Mariánských Lázní, kdy přišel o již jasný titul. Přes vedení o dvanáct ran tehdy nakonec prohrál s Kryštofem Petelem. Letos Petr již nic takového nepřipustil. Jenom na jedno kolo pustil do vedení Švýcara českého původu Marca Dobiase. Nakonec zvítězil o dvě rány  a zasloužený titul nejlepšího hráče české republiky do 16 let si nakonec odnesl.

V kategorii žákyň rozhodl o mistryni rozstřel mezi Petrou Dvořákovou  (GCML) a Sandrou Jantovou (ZGCK). Zvítězlia Jantová, třetí místo obsadila Samanta Budínová (GCEP).

Počet přečtení: 2 313