Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR JEDNOTLIVCŮ NA RÁNY 2003 ZAHÁJENO.

13.08.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

(13.8.) Nejvyšší soutěž jednotlivců začala dnes na hřišti Golf Klubu Karlštejn. Devadesát mužů z deseti zemí a pětačtyřicet žen ze sedmi zemí tvořilo dnes startovní pole Mezinárodního mistrovství České republiky jednotlivců na rány. Přijeli hráči a hráčky z USA, Ruska, Anglie, Německa, Rakouska, Belgie, Izraele, Slovenska, Luxemburku a Maďarska.
Tituly obhajují čeští hráči Roman Svoboda z GK Čechie a Petra Kvídová z GC Štiřín.Slovinec Matjaz Gojčič, loňský vicemistr provedl jako muž s nejlepším handicapem (+2,2) první odpal v 8:00 ráno.
Stejně jako na loňském šampionátu v Mariánských lázních začal nejlépe obhájce titulu Roman Svoboda z GK Čechie. Hned v úvodu svým soupeřům předložil vizitku v podobě tří úderů pod par, 69. O ránu za ním se v prvním kole umístil Němec Arved Fischer. Je potěšitělné, že další místa získali naši hráci, kteří tak do první patnáctky pustili pouze tři cizince. Na třetím místě přenocuje po prvním kole Petr Nič (-2) , na čtvrém Ondej Lébl(-1). Do paru se ještě vešel David Zelinka na pátém místě a s jednou ránou nad par se na šestém místě usídlil letošní juniorský mistr ČR Martin Bešta.
Ženy odstartovaly v půl druhé a večerní výsledky přinesly překvapení. O první místo se dělí naše dorostenka Lucie Šarochová z GC Erpet Praha se Slovenkou Zuzanou Kamasovou výkonem 75. Třetí místo obsadila po prvním kole Edita Nechanická. Obhájkyni titulu Petře Kvídové se první kolo nevyvedlo a výkonem 80 ran je na 14. místě.Pro hráčku jejích kvalit to moc neznamená, v takové situaci není poprvé, ale ztrátu na vedoucí hráčky bude muset tvrdě dohánět.
Po druhém kole se počítá s cutem pro 70 mužů a 30 žen.
Prvá dvě kola se budou také započítávat do Poháru národů, soutěže národních týmů, které budou složeny ze tří mužů nebo tří žen. Součet dvou nejlepších výsledků každého týmu z každého dne z prvních dvou kol mistrovství rozhoduje o pořadí týmů.
[Gallery not found]