Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mezinárodní mistrovství České republiky na rány – den čtvrtý a poslední, mistry Procházka a Spilková

08.08.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky, Rozhovory
A A A

Sedmnáctiletý David Procházka a čtrnáctiletá Klára Spilková se stali Mistry České republiky na rány pro rok 2009. Ženskou soutěž vyhrála Spilková rozdílem třinácti úderů před druhou Sylvou Michálkovou a čtrnácti před třetí Karolínou Vlčkovou. V mužské soutěži zvítězil Procházka o o dvě rány před Michalem Pospíšilem, o tři před Angličanem Darrenem Wrightem. Po dlouhých pěti letech zůstává mužský titul doma.     

Poprvé od roku 2003, kdy zvítězil Petr Nič,  získal titul český hráč. Tituly až do loňského roku získávali zahraniční hráči i Cryer, McArthur, Henriques, Chaudhuri a Paisley.
Anglian Paisley  obhajovat nepřijel, titul byl k dispozici.
Sedmnáctiletý David Procházka (-3)  prolomil toto prokletí a díky jemu zůstal titul doma.  V posledním kole udržel vedení, odrazil útoky, došel poslední kolo v paru, celkem -3   a stal se Mistrem  České republiky na rány 2009 před Michalem Pospíšilem (-1) a Angličanem Darrenem Wrightem (E).
Vynikající výkon podal Michal Pospíšil, který byl vážným adeptem na titul. Jeho poslední dvě kola 69,67  jsou v součtu -8 ! Pouze Pospíšil dnes  a Angličan Wright včera zahráli v turnaji 67 ran (-5).

V ženské kategorii se předpoklady beze zbytku vyplnily. Spilková je letos doma neporazitelná. K  titulu jamkové mistryně přidala Spilková titul nejcennější, Mistryně České republiky na rány. V Karlových Varech nehrála žádná zázračná čísla, přesto utekla druhé hráčce v pořadí o 13 ran.  Klára Spilková opět hrála svůj vlastní turnaj, sama proti hřišti. V současné české reprezentaci nemá konkurenci a otázkou bylo jenom to, jaká budou umístění na dalších místech. Velmi dobře měly boj o druhou příčku rozehrán  Vlčková, Michálková a Curry Bartoňová. Emily Curry Bartoňová, čerstvá juniorká Mistryně republiky  v poslední kole odpadla. První devítka plná bogey a sedm ran  na tříparu s příznačným číslem 13 ji z boje o stříbro odsunly na  konečné osmé místo. O stříbro se přetahovaly Michálková s Vlčkovou s lepším výsledkem pro Sylvu Michálkovou. 
Určitě je třeba si všimnout pátého místa Kristiny Hostákové a sedmého  místa Kateřiny Krásové.
Zcela zapadla loňská mistryně na rány i na jamky Veronika Holišová.  Po výsledcích 79,79,82 neprošla druhým cutem.

Mladinká Spilková žije nejúspěšnější sezónu. Nyní odjíždí na Junior Solheim Cup do amerického Chicaga, kde byla nominována do družstva Evropy. Tento obrovský úspěch Kláry Spilkové zpravodajsky pokryjeme, server Golf.cz   vysílá do dějiště Junior Solheim Cupu zvláštního zpravodaje a fotografa v jedné osobě.

Karlovým Varům vládli teenageři. Vítězům je dohromady 31 let. Snad poprvé za posledních deset let nepředával ceny prezident Čeké golfové federace, nahradil ho viceprezident Jenčovský. V posledním kole už také nepískal rohodčí Václav Janoušek.  Ředitel mistrovství Karel Vopička pozval všecny na příští šampionát v roce 2010 v Marináských Lázních.           

Video Mistrovství ČR na rány 2009                               Video Klára Spilková rozhovorStartovní listina 4. kolo      
Výsledková listina          Den první         Den druhý       Den třetí

Odkazy: ….. GC Karlovy Vary …… Hřiště na satelitní mapě …… Stránky mistrovství …… ČGF ……  Historická tabulka mistrů České republiky

Z archívu Golf.cz,reportáže z Mezinárodního Mistrovství České republiky na rány:2008….. 2007 ….. 2006 ….. 2005 ….. 2004 ….. 2003 ….. 2002 ….. 2001 ….. 2000 ….. 1999 …. 1998