Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mezinárodní mistrovství České republiky na rány ČEZ – den třetí

07.08.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Po třetím kole šampionátu je v čele český hráč David Procházka, před Angličanem Darrenem Wrightem a Janem Merglem. V ženské soutěži bezpečně vede Klára Spilková, přestože dnes zahrála svůj zatím nejhorší výsledek na mistrovství. Vede o devět ran před Karolínou Vlčkovou, Sylvou Michálkovou a  Emily Curry Bartoňovou.  

Třetí kolo notně zamíchalo pořadím, v čele zůstal pouze David Procházka. Odpadl Slovák Peter Švajlen, který po kole s výsledkem 76 ran zacouval na 9. pozici (+4). Stejný výsledek zahrál Jiří Korda a odsunul se na 13. místo (+5).

Zaútočil Darren  Wright. Anglický hráč, který se zatím držel vzadu dnes předvedl svoji sílu. Wright  zahrál zatím nejlepší výsledek mistrovství 67, který ho katapultoval na druhé místo za vedoucího Davida Procházku. Do zítřejšího kola má na Procházku ztrátu pouhých dvou úderů.

Po průměrných dvou kolech dnes podal vynikající výkon Michal Pospíšil. Výkonem 69 úderů se posunul na 5. místo.  Překvapivou stálicí stálicí první desítky je Filip Juhaniak, se svými rovnoměrnými výkony je na 9. místě (+4). Jakub Švarc, který byl s Juhaniakem překvapením prvního kola je na 19. místě (+8).

Dnes bude proveden druhý cut, do zítřejšího finálového kola postoupí 40 mužů s nejlepšími výsledky. Znamená to například, že dohrál jamkový mistr 2009 Martin Příhoda, Marek Toman a v předchozím cutu vypadl Petr Strýček

V ženské soutěži bezpečně drží otěže Klára Spilková (-1). Vede už o devět ran před hráčkami na druhém místě (+8), kterými jsou shodně Karolína Vlčková, Sylva Michálková a Emily Curry Bartoňová.

„Jsem naštvaná, vůbec nic mi dneska nešlo, nedávala jsem birdie,  nešly mi putty.  Povedl se mi jenom ten na osmnáctce do paru“ postěžovala si Klára Spilková do telefonu.

Z žen postoupí do posledního kola 15 hráček s nejlepší  výsledkem.  Znamená to například, že do posledního kola nepostoupila loňská mistryně Veronika Holišová.

 

  

 

Ilustrační foto © Antonín Krčmář

Startovní listina 4. kolo      
Výsledková listina          Den první         Den druhý

Odkazy: ….. GC Karlovy Vary …… Hřiště na satelitní mapě …… Stránky mistrovství …… ČGF ……  Historická tabulka mistrů České republiky

Z archívu Golf.cz,reportáže z Mezinárodního Mistrovství České republiky na rány:

2008….. 2007 ….. 2006 ….. 2005 ….. 2004 ….. 2003 ….. 2002 ….. 2001 ….. 2000 ….. 1999 …. 1998