Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mezinárodní mistrovství České republiky na rány 2009 skupina ČEZ – den první

05.08.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

První kolo Mezinárodního mistrovtsví ČR vyznělo pro české hráče. Vede Jakub Švarc (-2), o ránu zpět jsou Filip Juhaniak, David Procházka, Jakub Stanislav a  Slovák Peter Švajlen (-1) . V ženské kategorii vede Klára Spilková (-4), před Marií Šebestovou (-1) a Sylvou Michálkovou (+2).


 

První kolo vyznělo jasně pro české barvy. Vede Jakub Švarc (-2) s pěti birdie a třemi bogey, před českou trojicí  Filip Juhaniak, David Procházka, Jakub Stanislav, doplněnou o Slováka Petera Švajlena (všichni -1).  První Angličan Thomas Shadbolt (+2) je na 11. místě. Úřadující mistr ČR na jamky Martin Příhoda je na 32. pozici (+4).

V ženské kategorii vede Klára Spilková s výsledkem -4, který je složen ze sedmi berdíků, jednoho bogey a jednoho double bogey na šestnáctce.  Klára Spilková po prvním kole opět zlepšila svůj hendikep, který už má hodnotu +4,5. Spilková by o dva údery vedla i v kategorii mužů. 
„Hrálo se mi dobře, byla jsem v pohodě, vycházely mi drivy i přihrávky, hřiště je moc pěkné. Pouze na šestnácte jsem druhou ranou netrefila green, dostal jsem se na green až čipem a povedl se mi trojputt“ řekla do telefonu Spilková.
 
Velmi dobře jí sekundovala Marie Šebestová (-1). Na třetí pozici přenocuje Sylva Michálková (+2). Nejlépe umístěnou zahraniční hráčkou je Italka Martinis (+7). 
 


Hlavní událost amatérské sezóny, Mezinárodní mistrovství České republiky na rány, se uskuteční od středy 5. do soboty 8. srpna na hřišti Golf Clubu Karlovy Vary. Na start se postaví stopadesát hráčů a hráček z třinácti zemí. Soupeřit s našimi  hráči přijeli reprezentanti Anglie, Itálie, Jižní Koreje, Kolumbie, Libanonu, Německa, Polska, Portugalska, Rakouska, Slovenska, Slovinska a Spojených států.. Mužský titul je k dispozici, Angličan Paisley obhajovat nepřijede, ženský titul obhajuje Veronika Holišová.

Tradičně budou našim reprezentantů největšími soupěři borci z Anglie. Darren Wright (hcp +2,7), Miles Macman (+2,5) a Thomas Shadbolt (+1,9) mají nejlepší hendikepy  a měli jít  v prvním flightu.  Hned za nimi jsou naši Jiří korda (+1,8), Stanislav Matuš (+1,7) a David Procházka (+1,8), hráči, kteří z našich, včetně profesionálů, hráli nejlépe na Moravia Silesia Open v Čeladné.
V poslední chvíli pořadatelé první dva flighty promíchali.

 V ženské soutěži je situace jasnější než slunce. Naše Klára Spilková má v České republice nevídaný a ve zbytku světa málo vídaný  hendikep +4,3. Není většího  favorita na ženského mistra. Za ní je Katka Růžičková (+2,3)  a Karolína Vlčková (+1,5).  Mezi těmito dívkami se s největší pravděpodobností odehraje boj o titul, přičemž nelze zapomenout na obhájkyni Veroniku Holišovou.

Hrají se 4 kola, správněji  4 x 18 jamek bez vyrovnání, s úpravou hendikepu. Po dvou kolech bude cut pro 70 mužů a 24 žen, další cut bude po třetím kole.  Čtvrté kolo bude hrát  už jenom nejlepších 40 mužů a 15 žen.

První dvě kola se započítávají do Poháru národ, soutěže národních týmů, které budou složeny ze tří mužů nebo tří žen. Součet dvou nejlepších výsledků každého týmu z každého dne z prvních dvou kol mistrovství rozhoduje o pořadí týmů.

Mistrovstí řídí nejlepší lidé v branži. Ředitelem šampionátu je velezkušený šéf federačního STK Karel Vopička, hlavním rozhodčím Dalibor Procházka, opět uvidíme na hřišti Václava Janouška a pískat budou také Michael Jon, Luboš Klikar a Boleslav Bobčík.

Obrazový přehled Mistrů ČR 1998 -2008 najdete dole v sekci fotografií

ilustrační foto © Antonín Krčmář

Startovní listina 2. kolo            Výsledková listina

Odkazy: ….. GC Karlovy Vary …… Hřiště na satelitní mapě …… Stránky mistrovství …… ČGF ……  Historická tabulka mistrů České republiky

Z archívu Golf.cz,reportáže z Mezinárodního Mistrovství České republiky na rány:
2008…..
2007 ….. 2006 ….. 2005 ….. 2004 ….. 2003 ….. 2002 ….. 2001 ….. 2000 ….. 1999 …. 1998