Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mezinárodní mistrovství České republiky na rány 2006 – mistry Henriquez a Endstrasserová

12.08.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Portugalec Nuno Henriques a Rakušanka Stefanie Endstrasserová se v Čeladné stali mezinárodními Mistry České republiky na rány pro rok 2006. Druhá místa obsadili Angličan Danny Belch a česká hráčka Jessica Korda. Třetí místa získali Angličan Stephen Lewton a naše Kateřina Růžičková.

Titul opět nezůstal doma. Přes obrovskou snahu naší nové, velmi mladé hráčské generace, si oba tituly Mistra ČR na rány odvážejí zahraniční hráči. První tři místa mužské soutěže patří Portugalci a Angličanům, v ženské soutěži získaly naše dvě nejmladší reprezentantky stříbro a bronz.

Papírově favorizovaným portugalským a anglickým hráčům byli v mužské kategorii rovnocennými soupeři hráči nově nastoupené generace. Marek Nový, Jan Prokop, Jakub Stanislav, Tomáš Kamas, David Procházka, Marek Boroš, Petr Zíma, Cyril Suk a Lukáš Tintěra byli protagonisty úsilí udržen nejvyšší individuální titul doma, v České republice.
Se silnou zahraniční účastí vedli rovnocenný boj. Jakub Stanislav a Marek Nový vedli první a druhé kolo a svými výkony všichni jmenovaní bohatě stačili hendikepově daleko silnějším soupeřům.

O titulu tentokrát rozhodlo již třetí kolo. Portugalec Nuno Henriques zahrál neuvěřitelných 66 úderů (-6). Neuvěřitelných proto, že hřiště v Čeladné je z bílých odpališť opravdu velmi těžké, dlouhé, navíc s obtížnými polohami jamek. Výsledky pod par byly vzácností, za celý turnaj bylo jich pouze 6.
Tímto výsledkem si Portugalec vytvořil takový náskok, že ani průměrných 76 posledního kola již neohrozilo jeho prvenství.
To ohrožovali nejvíce Angličané Belch a Lewton a Čech Nový. Belch hrál nejvyrovnaněji, za čtyři kola se odchýlil pouze o dva údery 74,74,72,72.

V ženské soutěži měly naše nejlepší hráčky pouze jednu vážnou soupeřku, Rakušanku Endstrasserovou s hendikepem +3. Obhájkyně titulu Zuzana Mašínová zkazila první kolo, ve kterém se vytloukla 86, ztrátu už nedohnala a titul neobhájila. Hon na Endstrasserovou pak zajišťovaly Jessica Korda, Kateřina Růžičková a překvapení ženské soutěže Veronika Holišová. Holišová se posadila do čela soutěže po prvním kole (75).
Usměvavá Stefanie Endstrasserová se však od druhého kola z vedení nehnula, ve třetím vedení nanejvýše sdílela s Jessicou Korda.

Poslední kolo vyznělo jednoznačně pro Rakušanku. Nastupovala na start se stejným skore s Jessicou. Té však na čtyrce, pětce a osmičce ulétly tři bogey a kolo zahrála o sedm ran hůře než Rakušanka. Šance na titul se rozplynula. Ale zůstalo stříbro. To je pro třináctiletou dívenku (letos již získala titul v jamkovce) úspěch a vynikající příslib do příštího roku.
Je třeba také vyzdvihnou výkon patnáctileté Růžičkové a nenechat bez povšimnutí, kterak zazářila ostravská Holišová.

Mistrovství bylo pro naše barvy potěšujícím úspěchem. Zahraniční konkurence byla silná a naši se nenechali odsunout do zadních pozic. Platí to především u mužů. Vzpomeňme, že na loňském mistrovství v Mariánkách se první český hráč objevil až na 10. místě a do první dvacítky se jich vešlo pouze šest.

Silné byly především mužské týmy Anglie a Portugalska. Mistrovství chyběla silná družstva Německa a Rakouska, na které jsme si zvykli v minulosti. Německo poslalo na zkušenou kadety (cutem prošel pouze Mayer), Rakušan přijel jenom jeden. Z Itálie přijela veselá a sympatická výprava, která však do výsledků výrazněji nezasáhla. Nejlépe se umístili šestnáctý Tonelli a devátá Cinel.

Obrovským kladem šampionátu bylo hřiště. Hřiště v Čeladné je skvostné a bylo skvěle připravené. Přívalové deště, které bičovaly beskydskou Čeladnou mnoho dní před šampionátem, nenechaly žádné velké stopy, greeny byly ihned suché a hratelné a pouze místy mokrá místa na fervejích ukazovala, kolik vody tudy proteklo.

Hřiště Middle course je tvořeno dvěmi ze čtyř čeladenských devítek. Probíhá kopci a rovinami, je velmi členité a obtížné. Pro muže je dlouhé 6.728 metrů, pro ženy 5.905 metrů.
Hřiště tvrdě prověřilo schopnosti hráčů. Pouze šest hráčů zahrálo ve čtyřech kolech pod par. Za turnaj byly zahrány 4 eagly. Eaglová jamka je jamky č.14, na které se eagly povedly hned 3.

Organizaci turnaje brilantně zvládla osvědčená realizační skupina pod vedením Karla Vopičky. Dík patří početné skupině pořadatelů z Proper Golf Clubu, vedené Karlem Hegrem.

Mistrovství 2007 se bude konat v Cihelnách.

Konečné umístění prvních deseti českých reprezentantů:
4. Marek Nový
6. Jan Prokop
8. Jakub Stanislav
9. Lukáš Tintěra
11. Miroslav Holub
12. Rudolf Nechanický
15. Marek Růžička
17. David Procházka
18. Petr Zíma
31. Cyril Suk

V Poháru národů, který se počítal ze dvou kol zvítězilo první družstvo České republiky CZE1 ve složení Holub, Nový a Suk.
Druhé bylo družstvo Anglie ENG1 ve složení: Lewton, Dodd a Belch.
Třetí bylo družstvo CZE2 ve složení Kamas, Tintěra a Stanislav.

V ženském Poháru národů zvítězilo první družstvo ČR (CZE1) ve složení Korda, Mašínová a Vavrušková.
Druhé bylo třetí mužstvo ČR (CZE3) ve složení Curry Bartoňová, Růžičková, Jantová.

Třetí bylo družstvo Rakouska (AUT1) ve složení Endstrasser, Hoyos a Lamnek.

Mistrovství se zúčastnilo 90 mužů a 40 žen.
Po prvních dvou kolech byl cut a dále postupovalo 70 mužů a 24. žen.
Druhý cut byl po třetím kole a znamenal účast v posledním kole pro 40 mužů a 15 žen.
Šampionátu se ze zahraničí zůčastnilo 36 mužů a 17 žen z 12 zemí.
Nejpočetnější výpravy byly německá a italská. Každá čítala 9 hráčů. Německo 9 mužů, Itálie 5 mužů a 4 ženy.

Stránka MMČR 2006
     
Stránka MMČR 2005
     
Stránka Prosper GC Čeladná