ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Mezi českými profesionály vrcholí boj o Čeladnou

29.07.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

(freedrive) Velmi zajímavě se vyvíjí situace v Order of Merit PGAC, který je ke 3. 8. 2010 určující pro přidělení divoké karty na Czech Open. Turnaj European Tour začíná na Čeladné za tři týdny. Na prestižní podnik se na základě žebříčku českých profesionálů kvalifikují tři nejlepší, přičemž Marek Nový má jistou účast na základě loňského prvenství v Order of Merit PGAC. Nový stojí v čele žebříčku i v jeho aktuálním vydání k 28. 7.

Poslední možnost získat finanční prémie mají hráči na turnaj EPD Tour v Hamburku od 29. do 31. července. Před ním už má prakticky jistou účast Viktor Skalle, kterého může o účast připravit jen nešťastná shoda okolností. V Order of Merit patří Skallemu 2. místo, když doposud nasbíral 255 375 korun. Blízko účasti je i Petr Skopový, který má před první nepostupovou pozicí náskok 35 tisíc korun. Na třetí volnou kartu si brousí zuby Ondřej Lébl, který se  na 4. příčku zajišťující postup na Čeladnou, vyšvihnul zásluhou vítězství na PGA Czech Masters v Sokolově. Lébl za sebe odsunul dva velké konkurenty Petra Niče a Lukáše Lizánka. Nič ztrácí na Lébla 18 tisíc korun a Lizánek 34 tisíc. Jenže loňský vítěz celé Pilsner Urquell Czech PGA Tour Petr Nič v Hamburku nakonec kvůli silné alergii a s ní souvisejícími zdravotními problémy nestartuje. Nič tak ztratil šanci dostat se na Čeladnou přes Order of Merit PGAC. V praxi to znamená, že na Greeneagle Classic se musí Lizánek dostat mezi nejlepší čtyři, aby mohl připsat potřebných cca 1 400 euro. To vše za předpokladu, že Lébl vyjde na prázdno.

Nikdo další už do pořadí nemůže zasáhnout, protože v Hamburku je do turnaje přihlášena právě zmiňovaná pětice hráčů.

O všem se definitivně rozhodne na Greeneagle Classic. O mnohém může být jasno už po druhém turnajovém kole v pátek, kdy se rozhodne o postupujících do cutu. Kdo zůstane před jeho branami, nezíská žádnou finanční prémii a buď se ocitne mimo hru  nebo bude muset čekat na konečné výsledky.

Počet přečtení: 1 858
Komentáře
 • Ivan Paggio napsal:

  Dobrý den pane Hubko, to se jeví jenom Vám. Žádný komplot, manipulaci, ani spiknutí jste neobjevil. John Horsky (s krátkým y) se nám nikam nevytratil. Jenom není členem české PGA a nemůže být zařazen do Order of Merit této organizace. To je všechno. Chraňte se ukvapených závěrů.
  Ivan Paggio

 • Ladislav Hubka napsal:

  To pořadí Order of Merit je nějaké podivné. John Horský s českým občanstvím,občankou, řidičákem, bydlištěm v Ústí nad Labem a českým živnostenským listem, se Vám někam vytratil. Pokud je to záměrná čecháčkovská mnipulace, jeví se mi to celé jako začínající mezinárodní ostuda českého profesionálního golfu.

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017