ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Měřidla vzdálenosti povolena

16.02.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Podle očekávání přistoupila i Česká golfová federace k rozhodnutí EGA, která povolila měřicí zařízení na svých akcích. Na sobotní celorepublikové schůzi regionálních delegátů STK ČGF byl přijat doplněk soutěžního řádu:

7.2.5. Měřicí zařízení (poznámka u pravidla 14-3)
Hráč může při hře získat informace ohledně vzdáleností použitím přístroje, který slouží výhradně k měření vzdáleností. Jestliže hráč během stanoveného kola použije měřicí zařízení, které je uzpůsobeno k měření nebo odhadování i jiných faktorů, které by mohly ovlivnit jeho hru (např. sklonu svahu, rychlosti větru, teploty apod.), poruší pravidlo 14-3. Trest za takové porušení je diskvalifikace bez ohledu na to, zda některá z těchto doplňkových funkcí byla skutečně využita, nebo ne.

Zpráva z konference STK ČGF

 

Počet přečtení: 2 667
Komentáře
 • Jarda napsal:

  To: Ivan Paggio. Díky za upřesnění. Otázkou ale je, že stejně nikdo z hráčů ( na bežných turnajích )moc propozice nečte, ale bude určitě argumentovat tím, že je to povoleno. Já hraji jak turnaje běžné, tak ty vypisované ČGF. A nastudovat si propozice turnaje a místní pravidla vždy před hrou na daném hřišti je dle mého názoru, i pro rychlost hry kolikrát lepší, než vědět vzdálenost s přesností na půl metru. Ale to je každého věc:-)

 • Ivan Paggio napsal:

  Ad Jarda. Máte pravdu, uvedené pravidlo je platné pro mistrovské soutěže ČGF. Pravidlo 14-3 o zákazu měřidel pro ostatní golfové prostředí stále platí. Použití měřidel v klubovém nebo pupíkovském turnaji tedy musí povolit soutěžní výbor v propozicích turnaje.
  Dalibor Procházka, šéf Komise rozhodčích, nejvyšší autorita k tématu, připravuje pro server ČGF výkladový článek, který budeme na golf.cz přebírat nebo reprodukovat.

 • Medcin napsal:

  Nemyslím si, že by to zpomalilo hru. Místo dumání nad birdie kartou, krokování k nejbližšímu koliku (i to jsem zažil) jenom vytáhne měřák a hned ví – 138,5m. Pak to sice flákne 20m vpravo do vody – ale nezdržuje.

  Podle mne by hru spíš urychlilo pravidlo – drop z autu za 2 trestný – minimálně u stable formátu.

 • Jarda napsal:

  Nevím zda tomu rozumím přesně, ale zdá se mi, že jde o povolení pouze na akcích pořádaných ČGF. Tzn., že běžných komerčních turnajů by se to týkat nemělo.Ale třeba se mýlím, pokud ano, tak souhlasím s tím, že se turnaje budou hrát někonečně dlouho:-)

 • Jirka Šťastný napsal:

  To určitě prosadili prodejci dálkoměrů. Umíte si představit, jaký budou mít teďka žně ?

 • Zlatak napsal:

  Tady se strasne bojuje proti zdrzovani ve hre, ale nyni se povoli dalkomery. Uz vidim jak si kazdy vytahuje dalomer a presvedcuje se o vzdalenosti u kazdeho uderu. Co takhle povolit detektory micku, to by urcite urychlilo hru vice. No hnus

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017