MERCEDES REKORDNĚ PRO ELSE

13.01.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

Rekordy padaly na zahajovacím turnaji US PGA Tour a zasloužil se o ně především Big Easy, Ernie Els, který tento turnaj šampiónů z minulého roku vyhrál rozdílem osmi ran.

US PGA Tour – Mercedes Championship
Kapalua Plantation, Hawai

Naprosto jednoznačným vítězstvím Ernieho Else skončil první turnaj letošní sezóny, který se již tradičně hraje v havajském letovisku Kapalua Golf Resort, přesněji na hřišti Plantation. Kapalua Plantation je dílem golfových architektů Billa Coora a Bena Crenshawa, kteří jej otevřeli v roce 1991. Hřiště je pověstné svými velkými greeny, které patří k těm největším na PGA Tour a tak zde většinou o úspěších rozhodují dlouhé putty. Kapalua Plantation nemá žádné vodní překážky a je jediným hřištěm na americké profesionální sérii v tomto roce, které má par 73.
Mercedes Championship hraje letos již svůj 51. ročník, když jeho původní název byl Tournament of Champions a hrával se v LaCostě v Kalifornii. V roce 1999 se turnaj přestěhoval do Kapalua Golf Resortu a pozvání na něj dostávají výhradně vítězové z minulého ročníku US PGA Tour. A tak se zde setkává většinou ta nejužší špička světového golfu. Ve startovním poli samozřejmě chyběl Tiger Woods, který se zotavuje z operace kolena. Nicméně i přesto byla konkurence veliká.
Ernie Els, Retief Goosen, Sergio Garcia, Jim Furyk, Vijay Singh,… to bylo jen pár zvučných jmen z celkových 36 startujících. Vítězství z minulého roku obhajoval Sergio García.

Nicméně otěže turnaje vzal do svých rukou pevně Big Easy, tedy Ernie Els, který nenechával nikoho na pochybách, že to s předsevzetími o ještě lepší sezóně než té minulé myslí skutečně vážně. Od prvního dne se ujal vedení a nikoho si k tělu nepřipustil. Snad jen Korejec K.J. Choi ho svým rekordním zápisem 62 ran (11 pod par v sobotním kole) trochu znepokojil. Nicméně Else jeho výkon spíše nabudil a ve finálovém dni zahrál výborných 67 ran a s konečným výledkem 261 ran (tedy 31 pod par!!) utvořil nový rekord turnajů US PGA Tour. Druhého Korejce porazil o plných 8 ran. Ten se nakonec musel o toto místo podělit s Rocco Mediatem. Až za nimi zůstali na děleném čtvrtém místě Retief Goosen a Vijay Singh.
Pro vítězného Ernieho Else byl připraven šek na rovný 1 milion dolarů a zbrusu nový Mercedes.